Յունիբանկն առաջարկում է բիզնես վարկեր առանց գրավի և երաշխավորի
06.10.2023 Յունիբանկը ձեռներեցներին առաջարկում է էքսպրես վարկավորում. մինչև 2 մլն դրամի վարկ կարելի է ստանալ առանց գրավի և երաշխավորների։ Վարկի հաստատման մասին նախնական որոշումը կայացվում է 5 րոպեում:
Վարկային միջոցները տրամադրվում են բիզնեսին ընթացիկ գործունեության ֆինանսավորման և հիմնական միջոցներ ձեռքբերելու, ինչպես նաև այլ բանկերում վարկերի վերաֆինանսավորման համար: Միկրո Էքսպրես վարկը տրամադրվում է ՀՀ դրամով կամ ԱՄՆ դոլարով՝ մինչև 5 տարի ժամկետով: Տարեկան տոկոսադրույքը՝ սկսած 9,5%:
«Փոքր բիզնեսի զարգացման համար կարևոր է ունենալ մատչելի վարկային ռեսուրսներ՝ վարկառուների համար թափանցիկ և հասկանալի պայմաններով։ Միկրո Էքսպրես վարկը շտապօգնություն է բիզնեսի համար. վարկի վերաբերյալ նախնական որոշումը կայացվում է 5 րոպեում։ Էքսպրես վարկավորման կարևոր առավելությունն է, որ վարկը տրամադրվում է առանց գրավի կամ երաշխավորի: Հաճախորդը չի կրում գրավի ապահովագրության, նոտարական և կադաստրային ծառայությունների հետ կապված ծախսեր»,- նշեց Յունիբանկի Վարչության նախագահի տեղակալ, Կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման և վաճառքների գծով տնօրեն Դավիթ Պետրոսյանը։
Միկրո և փոքր ձեռնարկությունների համար վարկերի հասանելիությունը մեծացնելու նպատակով Յունիբանկը ոչ միայն բարելավել է վարկավորման պայմանները, այլև հնարավորինս պարզեցրել վարկերի հաստատման ընթացակարգը։ Գործընթացի ավտոմատացման նորհիվ Միկրո Էքսպրես վարկի նախահաստատումն իրականացվում է հաշված րոպեների ընթացքում:

Юнибанк предлагает бизнесу кредиты без залога и поручителей с утверждением за 5 минут
Юнибанк запустил экспресс-кредитование для индивидуальных предпринимателей — кредит до 2 млн драмов можно получить без залога и поручителей. Предварительное решение о предоставлении кредита принимается в течение 5 минут.
Кредитные средства предоставляются на финансирование текущей деятельности и приобретение основных средств, а также на рефинансирование задолженности в другом банке. Кредит Микро Экспрес выдается в драмах РА или долларах США на срок до 5 лет. Процентная ставка составляет от 9.5% годовых.
«Для развития малого бизнеса важно наличие доступных кредитных ресурсов, с прозрачными и понятными требованиями к заемщикам. Кредит Микро Экспресс -  это скорая помощь бизнесу. Требуется минимум документов, предварительное решение по кредиту принимается за 5 минут.  Еще одно главное преимущество экспресс кредитования  – средства выдаются без обеспечения и без поручительства. Клиент не несет расходов, связанных со страхованием залога, нотариальными и кадастровыми услугами», – отметил заместитель председателя Правления, директор по продажам и развитию корпоративного бизнеса Юнибанка Давид Петросян.
Для повышения доступности кредитов для микро и малых предприятий Юнибанк не только улучшил  условия кредитования, но и максимально упростил процедуру утверждения кредитов. Благодаря автоматизации процесса рассмотрения заявки ответ по кредиту можно получить за считанные минуты.