Յունիբանկը թողարկել է 11% և 5% եկամտաբերությամբ դրամային և դոլարային պարտատոմսեր
01.02.2024 Յունիբանկը 01.02.2024թ. թողարկեց դրամային և դոլարային պարտատոմսեր արժեկտրոնային բարձր եկամտաբերությամբ՝  համապատասխանաբար 11%  և 5% տարեկան: Դրամային պարտատոմսերի թողարկման  ծավալը  կազմում է 2 մլրդ ՀՀ դրամ, դոլարային պարտատոմսերինը՝ 5 մլն ԱՄՆ դոլար: Պարտատոմսերի շրջանառության ժամկետը սահմանվել է 36 ամիս: Արժեկտրոնային եկամուտը կվճարվի եռամսյակը մեկ:
Պարտատոմսերը կարելի է ձեռքբերել Յունիբանկի գլխամասային գրասենյակում կամ մասնաճյուղերում: Թողարկման տեղաբաշխումը նախատեսվում է ավարտել մինչև 15.03.2024թ., որից հետո պարտատոմսերը կցուցակվեն AMX Հայաստանի ֆոնդային բորսայում:
«Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցումը երաշխավորելու մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն, բանկի կողմից թողարկված անվանական պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները համարվում են երաշխավորված բանկային ավանդ և երաշխավորված են «Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի» կողմից: Եվս կարևոր առավելություն է, որ պարտատոմսերից ստացված եկամուտը հարկման ենթակա չէ:
Ծրագրային ազդագիրը (գրանցված 30.08.2023թ. N 1/434Ա), դրա լրացումները և թողարկման վերջնական պայմանները հրապարակված են www.unibank.am կայքում:
Ներդրողը կարող է ձեռք բերել Ծրագրային ազդագիրը, դրա լրացումները և վերջնական պայմանները թղթային տարբերակով «Յունիբանկ» ԲԲԸ-ի գլխամասային գրասենյակում (ք.Երևան, Չարենցի 12, թիվ 53, 1-5) և մասնաճյուղերում (հասցեները տես այստեղ), իսկ էլեկտրոնային պատճենը կայքի «Պարտատոմսեր» բաժնում:

Юнибанк выпустил драмовые и долларовые облигации с высокой купонной доходностью 11% и 5% годовых соответственно. Объем выпуска драмовых облигаций составляет 2 млрд. драмов, долларовых - $5 млн. Срок обращения облигаций - 36 месяцев. Купонный доход будет выплачиваться ежеквартально.
Облигации можно приобрести в головном офисе или филиалах Юнибанка. Размещение выпуска планируется завершить до 15.03.2024, после чего облигации пройдут листинг на Армянской фондовой бирже AMX.
Согласно Закону РА «О гарантировании возмещения банковских вкладов физических лиц», средства, привлеченные по облигациям, выпущенным банком, считаются гарантированными банковскими вкладами и гарантируются «Фондом гарантирования возмещения вкладов». Еще одним важным преимуществом является то, что доход от облигаций не подлежит налогообложению.
Проспект (зарегистрирован 30.08.2023г. № 1/434А), дополнения и окончательные условия эмиссии опубликованы на сайте www.unibank.am.
Инвестор может получить Проспект программы, дополнения к ней и окончательные условия в бумажном виде в головном офисе ОАО «Юнибанк» (Ереван, Чаренца, 12, № 53, 1-5) и филиалах, а электронную копию на сайте www.unibank.am в разделе «Облигации».
• С 30.01.24г. Юнибанк снизит тарифы на выпуск и обслуживание карт для клиентов нерезидентов
• 14.01.24г. с 11:00 приложение UNIMobile, система «Интернет-банк — Клиент» и обслуживание в филиале «Звартноц» будут временно приостановлены
14.01.24г. с 11:00 приложение UNIMobile, система «Интернет-банк — Клиент» и обслуживание в филиале «Звартноц» будут временно приостановлены