Երևանում կայանալիք FINTECH360 միջազգային համաժողովին կմասնակցի մոտ 200 ներկայացուցիչ տարբեր երկրներից
23.10.2023 2023թ.-ի հոկտեմբերի 26-29-ը Երևանում կայանալիք FINTECH360 միջազգային համաժողովին կմասնակցեն Հայաստանից, Վրաստանից, Բելառուսից, Մոլդովայից, Ղազախստանից, Ղրղզստանից, Լեհաստանից, Տաջիկստանից, Ռուսաստանից, Ուզբեկստանից, Չինաստանից, ԱՄԷ-ից և այլ երկրներից ժամանած մոտ 200 ներկայացուցիչներ:
Համաժողովն անցկացվում է «Յունիբանկ» ԲԲԸ-ի և Kwikpay վճարային համակարգի աջակցությամբ՝ Holiday Inn Yerevan Republic Square հյուրանոցում: Այս տարի  FINTECH360-ի գլխավոր գործընկերն է NABIX ընկերությունը:
Փորձագետները կքննարկեն ժամանակակից ֆինանսական ոլորտի ռազմավարությունը, բանկային էկոհամակարգերը և BNPL ծառայությունները, վճարային համակարգերի ծառայությունների զարգացման հեռանկարները, բանկերի էվոլյուցիան և թվային ակտիվները, open banking-ը, CBDC, e-Commerce-ը, բրոքերային ծառայությունների զարգացումն ու ներդրումների համար նախատեսված մոբայլ հավելվածները, UI/UX, կանաչ ֆինանսավորումն ու ESG-ին:
Համաժողովի ծրագիրը ներառում է ելույթներ, շնորհանդեսներ և պանելային քննարկումներ, ինչպես նաև մշակութային միջոցառումներ: Մասնակիցներին սպասվում են հետաքրքիր ուղևորություններ Հայաստանի տեսարժան վայրեր և ազգային ճաշատեսակների համտեսում: Մշակութային ծրագրում ներառված է նաև հայտնի երգիչ Վալերի Մելաձեի ելույթը համաժողովի գլխավոր հովանավոր Յունիբանկի 22-ամյակին նվիրված երեկոյին:

В международной конференции FINTECH360, которая пройдет в Ереване 26–29 октября 2023 года, примут участие около 200 представителей ведущих банков, платёжных систем, финтех-компаний, стартапов, профильных ассоциаций из Армении, Грузии, Беларуси, Молдовы, Казахстана, Киргизии, Польши, Таджикистана, России, Китая, ОАЭ, Узбекистана и т.д.
Конференция пройдет при поддержке ОАО «Юнибанк» и платежной системы Kwikpay в зале отеля Holiday Inn Yerevan Republic Square. В этом году компания NABIX выступает генеральным партнером FINTECH360.
На конференции эксперты обсудят стратегию современного финансового сектора, банковские экосистемы и BNPL-сервисы, перспективы развития продуктовых линеек платежных систем, эволюцию банков и работу с цифровыми активами внутри систем традиционных банков, открытый банкинг, CBDC, e-Commerce для ритейла, мобильные приложения для инвестиций и развитие брокерских сервисов,UI/UX цифровых продуктов, ESG и переход к «зеленому» финансированию.
Программа конференции включает выступления, презентации и панельные дискуссии, а также культурные мероприятия для обеспечения эффективного нетворкинга в неформальной обстановке. Для участников организованы прогулки по историческому центру Еревана, экскурсионные поездки к средневековым достопримечательностям, дегустации национальных блюд и напитков. Участники конференции также приглашены на праздничный вечер по случаю 22-летия главного спонсора конференции – ОАО «Юнибанк», на котором выступит известный артист Валерий Меладзе.