Յունիբանկը բիզնեսին առաջարկում է «Պարզեցված» վարկ` առանց վերլուծության
08.05.2024 Յունիբանկը ՓՄՁ-ներին առաջարկում է նոր վարկատեսակ՝ «Պարզեցված», որը զգալիորեն հեշտացնում և արագացնում է վարկային միջոցների տրամադրման գործընթացը։ «Պարզեցված» վարկը հնարավոր է ստանալ առանց բիզնեսի ֆինանսական վերլուծության անցկացման:
«Պարզեցված» վարկը նախատեսված է տարբեր բիզնես նպատակների, այդ թվում՝ շրջանառու միջոցների համալրման, ներդրումների, գործող վարկերի վերաֆինանսավորման համար: Վարկը տրամադրվում է ՀՀ դրամով և ԱՄՆ դոլարով՝  մինչև 120 ամիս ժամկետով:
«Բիզնեսի արդյունավետ զարգացման և մրցունակության բարձրացման համար չափազանց կարևոր է ֆինանսական ռեսուրսների արագ հասանելիությունը: Յունիբանկն առաջարկում է բիզնեսի վարկավորում պարզեցված սխեմայով, որն ունի մի շարք առավելություններ՝ վարկային հայտի արագ դիտարկում, փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ և ավելի հարմար պայմաններ: Մեզ համար կարևոր է, որ մեր ծառայությունները լինեն հնարավորինս պարզ և արագ։ Հաճախորդը կարող է դիմել բանկի մասնաճյուղ և օպերատիվ ստանալ ֆինանսավորում շահավետ պայմաններով»,- նշեց Յունիբանկի Վարչության նախագահի առաջին տեղակալ, Կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման և վաճառքների տնօրեն Դավիթ Պետրոսյանը:
Յունիբանկի կողմից առաջարկվող հարմար պայմաններով վարկավորումը լրացուցիչ խթան կհանդիսանա ձեռներեցության զարգացման համար այնպիսի ոլորտներում, ինչպիսիք են մանրածախ և մեծածախ առևտուրը և ծառայությունների մատուցումը, արտադրությունը, շինարարությունը և այլն:

Юнибанк для малого и среднего бизнеса разработал новый кредитный продукт - «Упрощенный». Теперь предприниматели могут оформить кредит без проведения финансово-экономического анализа бизнеса со стороны банка, что значительно облегчает и ускоряет процесс получения кредита.
Кредит «Упрощенный» может быть получен на различные цели компании – пополнение оборотных средств, инвестиции или рефинансирование действующих кредитов. Средства выдаются в драмах РА и долларах США на срок до 120 месяцев.
"Для успешного развития и увеличения конкурентоспособности бизнесу крайне важно иметь оперативный доступ к финансовым ресурсам. Юнибанк предлагает бизнес-кредитование по упрощенной схеме, которая имеет ряд преимуществ - быстрое рассмотрение заявки, минимизация бумажной волокиты и более комфортные условия, - отметил первый заместитель председателя Правления, директор по продажам и развитию корпоративного бизнеса Юнибанка Давид Петросян. - Нам важно, чтобы наши продукты были максимально простыми и удобными. Клиент может обратиться в филиал банка и наш специалист в кратчайшие сроки предложит оптимальный вариант финансирования на выгодных условиях».
Упрощенное кредитование, предлагаемое Юнибанком, обеспечит дополнительный импульс для развития предпринимательства в таких сферах, как розничная и оптовая торговля и услуги, производство, строительство и т.д.