Յունիբանկն առաջարկում է Special բիզնես վարկ՝ սկսած 8,5% տարեկան տոկոսադրույքով
Յունիբանկը ներկայացրել է նոր վարկատեսակ ձեռնարկատերերի համար։ Special  բիզնես վարկը կարելի է ձևակերպել ՀՀ դրամով կամ ԱՄՆ դոլարով՝ մինչև 60 ամիս ժամկետով:
Վարկը տրամադրվում է ձեռնարկատիրական նպատակներով կամ այլ բանկերից վարկերի վերաֆինանսավորման համար: Վարկի գումարը կազմում է մինչև 250 մլն ՀՀ դրամ կամ  $500 000 ԱՄՆ դոլար: ՀՀ դրամով ձևակերպելու դեպքում վարկի տոկոսադրույքը կազմում է սկսած 11% տարեկան , ԱՄՆ դոլարով՝ սկսած 8,5% տարեկան:
Վարկը նախատեսված է ինչպես իրավաբանական անձանց, այնպես էլ անհատ ձեռներեցների համար:
«Փոքր ու միջին բիզնեսին աջակցությունը մեր առաջնահերթ խնդիրներից է: Մենք մանրամասն ուսումնասիրում ենք հաճախորդի պահանջմունքները՝ բիզնես վարկերը ձեռնարկատերերի լայն շրջանակին առավել շահավետ և մատչելի դարձնելու համար: Մեր նոր վարկատեսակը՝ Special-ը, մշակված է նրանց համար, ում գումար է հարկավոր իր բիզնես նախագծերն իրագործելու կամ վարկային ծանրաբեռնվածությունն օպտիմալացնելու համար: Հաճախորդներին տրամադրելով անհրաժեշտ միջոցներ իրենց բիզնեսի առանձնահատկություններին և սեզոնայնությանն առավել համապատասխան պայմաններով՝ մենք օգնում ենք նրանց զարգանալ և առաջ շարժվել»,- ասում է Յունիբանկի կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման և վաճառքների տնօրեն Դավիթ Պետրոսյանը:
Ձեռնարկատերերի աջակցության մեկ այլ ուղղություն է անգրավ վարկերը: Յունիբանկը պատրաստ է բիզնեսին տրամադրել առանց գրավի ապահովման վարկային միջոցներ՝ մինչև 5 մլն դրամ /կամ դրան համարժեք դոլար/ գումարով՝ մինչև 60 ամիս ժամկետով։ ՀՀ դրամով անգրավ վարկի տարեկան տոկոսադրույքը սկսվում է սկսած 12,9%: Այս տարբերակը հարմար է ընկերությունների և անհատ ձեռներեցների համար, ովքեր ձգտում են խնայել նոտարական ծառայությունների, կադաստրային ձևակերպումների և գրավի առարկայի ապահովագրության վրա:
2021 թվականին Յունիբանկի կողմից տրամադրված բիզնես վարկերի ծավալը 2020 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է ավելի քան 17%-ով, ինչը վկայում է ձեռնարկատերերի շրջանում այդ վարկատեսակների նկատմամբ պահանջարկի մասին։ 2021 թվականի վերջին Յունիբանկն ընդգրկվել է փոքր և միջին բիզնեսի վարկավորման լավագույն առաջարկներ ունեցող բանկերի ցանկում՝ ըստ SME Banking Club-ի։

Юнибанк предлагает бизнес-кредит Special с процентной ставкой от 8,5% годовых
10.03.2022 Юнибанк анонсировал новый продукт для предпринимателей. Бизнес-кредит Special можно оформить в драмах или долларах США на срок до 60 месяцев.
Special выдаётся на предпринимательские цели или для рефинансирования кредитов в других банках. Клиент может получить в Юнибанке до 250 млн драмов или $500 000. При оформлении кредита в драмах процентная ставка составит от 11% годовых, при долларах — от 8,5% годовых. Услуга адресована как юридическим лицам, так и
индивидуальным предпринимателям.
«Поддержка малого и среднего бизнеса — одна из наших приоритетных задач. Мы внимательно изучаем запросы клиентов, чтобы сделать бизнес-кредиты ещё более выгодными и доступными для широкого круга предпринимателей. Наш новый продукт — Special — разработан для тех, кому требуются суммы для реализации бизнес планов или оптимизации кредитной нагрузки. Выдавая клиентам необходимые средства по условиям, максимально соответствующим особенностям и сезонности их бизнеса, мы  помогаем им развиваться и двигаться вперёд», — говорит директор по продажам и развитию корпоративного бизнеса Юнибанка Давид Петросян.
Еще одним направлением поддержки предпринимателям являются беззалоговые кредиты. Юнибанк готов предоставить бизнесу кредитные средства без залогового обеспечения до 5 млн драмов или эквивалентную сумму в долларах на срок до 60 месяцев. Процентная ставка беззалогового кредита в драмах РА составляет от 12,9% годовых. Этот вариант удобен для компаний и ИП, которые стремятся сэкономить на услугах нотариуса, кадастровом оформлении и страховании залога.
За 2021 год объём выданных Юнибанком бизнес-кредитов увеличился на более чем 17% по сравнению с аналогичным периодом 2020-го, что говорит о востребованности этих продуктов среди предпринимателей. По итогам 2021 года Юнибанк вошел в список банков с лучшими кредитными предложениями для малого и среднего бизнеса по версии SME Banking Club.