UBPay հայաստանյան դրամական փոխանցումների վճարահաշվարկային համակարգն ու Յունիբանկը հայտարարում են Հայաստանից Ռուսաստան և հակառակ ուղղությամբ UNIMobile հավելվածի միջոցով դրամական փոխանցումների մեկնարկի մասին։ UBPay-ի գործընկերը Ռուսաստանում Kwikpay միջազգային վճարային համակարգն է:
Ծառայությունից օգտվելը շատ հարմար է։ UNIMobile հավելվածում հարկավոր է բացել «Միջազգային փոխանցումներ- UBPay» բաժինը, ապա ընտրել՝ «Ուղարկել փոխանցում» կամ «Ստանալ փոխանցում», և լրացնել անհրաժեշտ տվյալները: Փոխանցում իրականացնելու համար բավարար է իմանալ ստացողի անուն-ազգանունն ու հայրանունը և նշել արժույթն ու գումարի չափը։
Հայաստանից փոխանցումը հնարավոր է իրականացնել ՀՀ դրամով և ռուբլով, իսկ Ռուսաստանում ստանալ ռուբլով։ Միջնորդավճարը կազմում է 0%, եթե փոխանցվող գումարի արժույթը տարբեր է տրամադրման գումարի արժույթից, և 1%, եթե արժույթը չի փոխարկվում: Մեկ փոխանցման առավելագույն գումարը կազմում է 5 մլն ՀՀ դրամ կամ 500 000 ռուբլի։
Հայաստանում փոխանցումը կարելի է ստանալ բանկային հաշվին, քարտին կամ կանխիկ: Փոխանցումը մոբայլ հավելվածով ստանալու համար անհրաժեշտ է մուտքագրել նույնականացման կոդը, նշել գումարի չափն ու ստացման արժույթը՝ ՀՀ դրամ կամ ռուբլի, ապա ընտրել բանկային հաշվեհամարը կամ քարտը, որին փոխանցվելու են դրամական միջոցները։
Հաճախորդների համար միջազգային փոխանցումներն ամենապահանջված ծառայություններից են, և Յունիբանկի համար չափազանցած կարևոր է հաճախորդներին առաջարկել առավել շահավետ պայմաններ, ինչպես նաև հարմարավետ և ժամանակակից սպասարկում։ Բանկը, UBPay-ի հետ համատեղ, հետևողականորեն կընդլայնի միջազգային փոխանցումների աշխարհագրությունը՝ ապահովելով դրամական փոխանցումների պարզ, արագ և հարմար տարբերակ։ UBPay դրամական փոխանցումներ արդեն իսկ կարելի է ստանալ Հունաստանից, Կիպրոսից, Իսրայելից, Ուզբեկստանից և Ղրղզստանից։
Յունիբանկի մոբայլ հավելվածը հասանելի է հայերեն, ռուսերեն և անգլերեն լեզուներով։ UNIMobile հավելվածը կարող եք ներբեռնել App Store-ից և Google Play-ից։
Տեղեկատու հեռ.` (+37410) 71 22 22, (+37410) 59 55 55:Բանկը վերահսկվում է ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից:
UBPay համակարգը միացել է IAMTN միջազգային ասոցիացիային25.09.2024 Տեսնել ավելին -
Փոփոխություն Յունիբանկի ավանդատեսակներում 16.09.2024թ.-ից06.09.2024 Տեսնել ավելին -
«Գյումրի» մասնաճյուղը հաճախորդներին կսպասարկի ժամը 9:30-ից մինչև 17:0002.09.2024 Տեսնել ավելին -
Տեխնիկական աշխատանքներն ավարտված են01.09.2024 Տեսնել ավելին -
01.09.24թ. ժամը 10:00-ից UNIMobile հավելվածը, Ինտերնետ բանկ-Հաճախորդ համակարգը և «Զվարթնոց» մասնաճյուղը ժամանակավորապես չեն իրականացնի հաճախորդների սպասարկում30.08.2024 Տեսնել ավելին -
22.08.2024թ-ից ուժը կորցրած կճանաչվեն բաժնետոմսերի սեփականատերերի համար սպասարկման արտոնյալ պայմանները12.08.2024 Տեսնել ավելին

Армянская платежно-расчетная система денежных переводов UBPay и Юнибанк объявили о запуске сервиса денежных переводов из Армении в Россию и в обратном направлении в мобильном приложении UNIMobile. Партнером UBPay в России является международная платежная система денежных переводов Kwikpay.
Воспользоваться сервисом очень просто. В приложении UNIMobile нужно открыть раздел «Международные переводы - UBPay», затем выбрать опцию «Отправить перевод» или «Получить перевод» и ввести требуемые данные. Для отправки перевода достаточно знать ФИО получателя, и указать сумму и валюту перевода.
Перевод из Армении можно отправить в драмах РА и российских рублях, а получить в России — в рублях. Комиссия за перевод составляет 0%, если валюта оплаты перевода отличается от валюты выдачи, и 1%, если валюта не конвертируется. Максимальная сумма перевода: 5 млн драмов РА или 500 000 российских рублей.
В Армении перевод можно получить на банковский счет или на карту, а также наличными в филиалах банка. Для получения перевода в мобильном приложении необходимо внести код идентификации, указать сумму перевода и валюту выдачи: драмы РА или российские рубли, затем выбрать банковский счет или карту, на которую будут зачислены средства.
Международные переводы являются одной из самых востребованных услуг среди клиентов, и для Юнибанка крайне важно предложить клиентам максимально выгодные условия и современный функционал. Банк совместно с UBPay последовательно будет расширять географию трансграничных переводов, чтобы обеспечить трудовым мигрантам простой, быстрый и удобный способ перевода денег. Переводы UBPay в Армению уже можно отправлять из Греции, Кипра, Израиля, Узбекистана и Кыргызстана.
Мобильное приложение Юнибанка доступно на армянском, английском и русском языках. Приложение UNIMobile можно скачать в App Store и Google Play
Юнибанк регулируется Центральным банком РА.Информационный центр: (+37410) 71 22 22, (+37410) 59 55 55
Система UBPay присоединилась к международной ассоциации IAMTN25.09.2024 Подробнее -
Техничeские работы завершены01.09.2024 Подробнее -
01.09.24г. с 10:00 приложение UNIMobile, система «Интернет-банк — Клиент» и обслуживание в филиале «Звартноц» будут временно приостановлены30.08.2024 Подробнее -