Յունիբանկն առաջարկում է սպառողական վարկեր՝ ինչպես ապրանքներ ձեռք բերելու, այնպես էլ տարբեր կարիքներն ու ծախսերը հոգալու համար՝ բժշկական, կրթական, վերանորոգման, ճանապարհորդական և այլն: Ձեռք բեր այն, ինչ ցանկանում ես, հենց այսօր:
Սպառողական վարկի առավելությունները
• Անհրաժեշտ գումարի արագ ստացում
• Վարկառուի նկատմամբ նվազագույն պահանջներ
Սպառողական վարկեր
Վարկ 0%, 0%, 0.99%+
Սպառողական վարկ 0%0% 0.99% +
Նպատակային նշանակությունը
Բանկի հետ համագործակցող խանութների ցանցից Հատուկ Ակցիայի շրջանակներում ապրանքների ձեռքբերում
Վարկառուի նկատմամբ պահանջները
• ՀՀ ռեզիդենտ Ֆիզիկական անձ
• բացասական վարկային պատմության բացակայություն:
• տարիքային սահմանափակում` 21-65 տարեկան:
Վարկի գումարը
մինչև 2 500 000 ՀՀ դրամ
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Վարկի առավելագույն գումարը կարող է ավելանալ ապահովագրավճարի գումարի չափով
Վարկի արժույթը
Վարկի ժամկետը
Մինչև 36 ամիս
Տոկոսադրույք
0% տարեկան
Փաստացի տոկոսադրույք
0-14.5% տարեկան
Վարկի տոկոսագումարները հաշվարկվում են անվանական տոկոսադրույքի հիման վրա: Փաստացի տարեկան տոկոսադրույքը ցույց է տալիս, թե որքան կարժենա վարկը տոկոսագումարները եւ այլ վճարները սահմանված ժամկետներում եւ չափերով կատարելու դեպքում:  Տարեկան փաստացի տոկոսադրույքի հաշվարկման բանաձևը և օրինակը կարող եք գտնել այստեղ : Վարկային պայմանագրի գործողության ընթացքում Բանկի կողմից անվանական տոկոսադրույքի փոփոխություն չի նախատեսվում, եթե վարկառուն չի խախտում պայմանագրով սահմանված պայմանները: Վարկի տոկոսադրույքը հաշվարկվում է վարկի նվազող մնացորդի նկատմամբ:
Կանխավճար
0%
Երաշխավորություն
ըստ բանկի պահանջի
Երաշխավորության վերաբերյալ բացատրական տեղեկատվություն
Վարկի տրամադրման կարգը
Անկանխիկ
Վարկի մարման կարգը
Ամենամսյա, հավասարաչափ մարումներով:
Առաջին 12 ամիսները մարվում է միայն մայր գումար:
Վարկի վաղաժամկետ մարում թույլատրվում է առանց տույժերի:
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ՝ ՁԵՐ ԿՈՂՄԻՑ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՉԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ԿԱՄ ԹԵՐԻ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ԴԵՊՔՈՒՄ ՎԱՐԿԱՏՈՒՆ 1 ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ՕՐ ՀԵՏՈ (ԱՌԱՎԵԼԱԳՈՒՅՆԸ ԵՌՕՐՅԱ ԺԱՄԿԵՏՈՒՄ) ԱՅԴ ՏՎՅԱԼՆԵՐԸ ՈՒՂԱՐԿՈՒՄ Է ՎԱՐԿԱՅԻՆ ԲՅՈՒՐՈ, ՈՐՏԵՂ ՁԵՎԱՎՈՐՎՈՒՄ Է ՁԵՐ ՎԱՐԿԱՅԻՆ ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆԸ: ԴՈՒՔ ԻՐԱՎՈՒՆՔ ՈՒՆԵՔ ՎԱՐԿԱՅԻՆ ԲՅՈՒՐՈՅԻՑ ՏԱՐԵԿԱՆ ՄԵԿ ԱՆԳԱՄ ԱՆՎՃԱՐ ՁԵՌՔ ԲԵՐԵԼ ՁԵՐ ՎԱՐԿԱՅԻՆ ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆԸ: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ՝ ՎԱՏ ՎԱՐԿԱՅԻՆ ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿԱՐՈՂ Է ԽՈՉԸՆԴՈՏԵԼ ՁԵԶ` ԱՊԱԳԱՅՈՒՄ ՎԱՐԿ ՍՏԱՆԱԼՈՒ ԺԱՄԱՆԱԿ
ՎԱՐԿԱՅԻՆ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՉԿԱՏԱՐՄԱՆ ԵՒ ԳՐԱՎԻ ՀԱՇՎԻՆ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՄԱՐԵԼՈՒ ԴԵՊՔՈՒՄ, ՎԱՐԿԱՌՈՒԻ ՎԱՐԿԱՅԻՆ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ԾԱԾԿԵԼՈՒ ՀԱՄԱՐ ԳՐԱՎԸ ԲԱՎԱՐԱՐ ՉԼԻՆԵԼՈՒ ՊԱՐԱԳԱՅՈՒՄ, ՀՆԱՐԱՎՈՐ Է ՊԱՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՄԱՐՈՒՄ ՎԱՐԿԱՌՈՒԻ ԱՅԼ ԳՈՒՅՔԻ ՀԱՇՎԻՆ:
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ` ՎԱՐԿ ՍՏԱՆԱԼՈՒ ՀԱՄԱՐ ԴԻՄԵԼԻՍ ՎԱՐԿԱՏՈՒՆ ՁԵԶ ԿՏՐԱՄԱԴՐԻ ՍՊԱՌՈՂԱԿԱՆ ՎԱՐԿԻ ԷԱԿԱՆ ՊԱՅՄԱՆՆԵՐԻ ԱՆՀԱՏԱԿԱՆ ԹԵՐԹԻԿ, ՈՐՈՒՄ ԿՆԵՐԿԱՅԱՑՎԵՆ ՁԵԶ ՏՐԱՄԱԴՐՎԵԼԻՔ ՎԱՐԿԻ ԱՆՀԱՏԱԿԱՆ ՊԱՅՄԱՆՆԵՐԸ:
Հաշվի բացում և սպասարկում
Վարկառուից գանձվող միջնորդավճար
Վարկի մարման 13-րդ ամսից սկսած՝ միջնորդավճար տրամադրված գումարի 0.99% ամսական
Տույժեր
յուրաքանչյուր ժամկետանցման դեպքում ժամկետանց գումարի 4%-ի չափով միանվագ
Ներկայացվող փաստաթղթերը
• դիմում
• անձնագիր
• սոցքարտ
• երաշխավորողի փաստաթղթերը (ըստ Բանկի պահանջի)
• Բանկի պահանջով այլ լրացուցիչ փաստաթղթեր
• «Փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին» ՀՀ օրենքով սահմանված հաճախորդի պատշաճ ուսումնասիրության նպատակով կարող է սպառողից «Ճանաչիր քո հաճախորդին» («Know your customer») սկզբունքի հիման վրա պահանջել լրացուցիչ փաստաթղթեր կամ այլ տեղեկություններ, ինչպես նաև բանավոր հաղորդակցման ընթացքում լրացուցիչ հարցեր տալ սպառողին:
Սպառողի համար վարկի հասանելիությունը սահմանափակող այլ պայմաններ չկան:
Վարկը ձևակերպվում է գործընկեր կազմակերպությունում (առևտրի կետում):
Վարկի տրամադրման դրական գործոններն են հաճախորդի վարկունակությունը, դրական վարկային պատմության առկայությունը, գրավի առարկայի որակը և այլն:
Վարկի մերժման գործոններն են համարվում հաճախորդի վարկունակության ցածր ցոցանիշները, բացասական վարկային պատմության առկայությունը, ներկայացված տեղեկատվության կամ փաստաթղթային փաթեթի թերի կամ անարժանահավատ լինելը, համբավը, վարկառուի տարիքը, առողջական ու սոցիալական վիճակը:
Նախքան վարկային պայմանագրի կնքումը բանկը տրամադրում է Անհատական թերթիկ՝ համաձայն ՀՀ Կենտրոնական բանկի խորհրդի կողմից հաստատված «Բանկի և ավանդատուի, կրեդիտավորողի և սպառողի հաղորդակցման կարգը, պայմանները, ձևերը և նվազագույն պահանջները» կանոնակարգ 8/05-ի:
Վարկային հայտի վերաբերյալ որոշման կայացման առավելագույն ժամկետը
1 աշխատանքային օր
Հաճախորդին վարկային հայտի վերաբերյալ կայացրած որոշման մասին բանկը տեղյակ է պահում 1 աշխատանքային օրվա ընթացքում:
Վարկը հաճախորդին տրամադրելու ժամկետը
ԴՈՒՔ ԻՐԱՎՈՒՆՔ ՈՒՆԵՔ ՀԱՂՈՐԴԱԿՑՎԵԼ ՖԻՆԱՆՍԱԿԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅԱՆ ՀԵՏ ՁԵՐ ՆԱԽԸՆՏՐԱԾ ԵՂԱՆԱԿՈՎ՝ ՓՈՍՏԱՅԻՆ ԿԱՊԻ ՄԻՋՈՑՈՎ ԿԱՄ ԷԼԵԿՏՐՈՆԱՅԻՆ ԵՂԱՆԱԿՈՎ: ԷԼԵԿՏՐՈՆԱՅԻՆ ԵՂԱՆԱԿՈՎ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ՍՏԱՑՈՒՄԸ ԱՄԵՆԱՀԱՐՄԱՐԱՎԵՏՆ Է: ԱՅՆ ՀԱՍԱՆԵԼԻ Է 24/7 ՌԵԺԻՄՈՎ, ԶԵՐԾ Է ԹՂԹԱՅԻՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ԿՈՐՍՏԻ ՌԻՍԿԵՐԻՑ ԵՎ ԱՊԱՀՈՎՈՒՄ Է ԳԱՂՏՆԻՈՒԹՅՈՒՆ:
ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ ՎԱՐԿԱՅԻՆ ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՍՔՈՐԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ
«Ձեր ֆինանսական տեղեկատուն»` www.fininfo.am
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ` «ՁԵՐ ՖԻՆԱՆՍԱԿԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՈՒՆ» ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ԱՆՁԱՆՑ ԱՌԱՋԱՐԿՎՈՂ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՈՐՈՆՄԱՆ, ՀԱՄԵՄԱՏՄԱՆ և ՁԵԶ ՀԱՄԱՐ ԱՄԵՆԱԱՐԴՅՈՒՆԱՎԵՏ ՏԱՐԲԵՐԱԿԻ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԵՇՏԱՑՆՈՂ ԷԼԵԿՏՐՈՆԱՅԻՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳ Է:

Юнибанк предлагает потребительские кредиты для покупки товаров или оплаты услуг: медицинских и образовательных расходов, ремонта, путешествий и других нужд. Получайте желаемое уже сегодня!
Преимущества:
• Быстрое оформление и получение необходимой суммы
• Минимальные требования к заемщику
Սպառողական վարկեր
Кредит 0%, 0%, 0,99% +
Потребительский кредит “0%0% 0.99% +
Целевое назначение
Покупка товаров в сети магазинов, сотрудничающих с банком в рамках Специальной акции
Требования к заемщику
• физическое лицо резидент РА
• отсутствие отрицательной кредитной истории
• возрастное ограничение: 21-65 лет
Сумма кредита
до 1 500 000 драмов РА
Валюта кредита
драмы РА
Срок кредита
до 36 месяцев
Процентная ставка
0% годовых
Процентные ставки по кредиту рассчитываются на основе номинальной процентной ставки. Фактическая годовая процентная ставка показывает, во сколько обойдется кредит, если вы своевременно и в установленном размере вносите проценты и другие платежи. Фактическая годовая процентная ставка составляет до 14%. Пример формулы расчета годовой эффективной процентной ставки можно найти здесь. Со стороны банка не предусматривается изменение номинальной процентной ставки в течение срока действия кредитного договора, если заемщик не нарушает условия договора. Процентная ставка применяется к снижаемому остатку задолженности.
Предоплата
Обеспечение
по требованию банка
Способ предоставления кредита
безналичный
Порядок погашения кредита
Ежемесячные равномерные платежи. Досрочное погашение кредитов допускается без штрафов.
Внимание! В случае невыполнения или неполного выполнения обязательств с Вашей стороны банк после 1 рабочего дня (максимальный срок – 3 рабочих дня) направляет информацию в кредитное бюро, где формируется ваша кредитная история. Вы имеете право раз в год получить от кредитного бюро Вашу кредитную историю бесплатно. Отрицательная кредитная история может препятствовать в получении кредита в будущем.
В случае невыполнения кредитных обязательств и их погашении за счет залога, если залог недостаточен для покрытия обязательств, то возможно погашение обязательств за счет иного имущества заемщика.
ВНИМАНИЕ! ПРИ ОБРАЩЕНИИ ЗА КРЕДИТОМ БАНК ПРЕДОСТАВИТ ВАМ ИНДИВИДУАЛЬНЫЙ ЛИСТОК О СУЩЕСТВЕННЫХ УСЛОВИЯХ КРЕДИТА, В КОТОРОМ БУДУТ ПРЕДСТАВЛЕНЫ ИНДИВИДУАЛЬНЫЕ УСЛОВИЯ ПРЕДОСТАВЛЕМОГО ВАМ КРЕДИТА.
Открытие и обслуживание счета
Комиссия
Начиная с 13-го месяца погашения кредита, 0,99% от выплаченной суммы (ежемесячно)
Штрафы
В случае каждой просрочки 4% от просроченной суммы единовременно
Предоставляемые документы
• заявление
• паспорт
• социальная карта
• документы поручителя (по требованию банка)
• Иные дополнительные документы по требованию Банка.
• В целях надлежащей проверки клиента, предусмотренной Законом РА «О борьбе с отмыванием денег и финансированием терроризма», на основании принципа «Знай своего клиента» («Know your customer») может потребоватъ у потребителя дополнительные документы или иную информацию, а также задавать потребителю дополнительные вопросы в ходе устной коммуникации.
Иных условий, ограничивающих доступ потребителя к кредиту, не имеется.
Кредит оформляется в пратнерской компании (в точке продажи).
Положительными факторами предоставления кредита являются кредитоспособность клиента, наличие положительной кредитной истории, качество залога и др.
К факторам отказа в выдаче кредита относятся низкая кредитоспособность клиента, наличие отрицательной кредитной истории, предоствление неполной или недостоверной информации или пакета документов, репутация, возраст заемщика, состояние здоровья и социальные условия.
До заключения кредитного договора банк выдает Индивидуальной листок согласно Положению 8/05 «Процедура, условия, формы и минимальные требования в отношении коммуникации между банком и вкладчиком, кредитором и потребителем».
Максимальный срок принятия решения по кредитной заявке
1 рабочий день
Банк информирует клиента о принятом решении по кредитной заявке в течение 1 рабочего дня.
Срок предоставления кредита клиенту
«Ваш финансовый справочник»: www.fininfo.am
ВНИМАНИЕ: «Ваш финансовый справочник» — это электронная система упрощения поиска, сравнения и выбора наиболее эффективной для Вас услуги для физических лиц.