SME Banking Club-ը Յունիբանկին ընդգրկել է լավագույն բիզնես վարկեր առաջարկող բանկերի ցուցակում
SME Banking Club-ը հրապարակել է ԱՊՀ և Կովկասի 200 բանկերի՝ ՓՄՁ-ների համար  նախատեսված վարկատեսակների ուսումնասիրության արդյունքները, ըստ որոնց Յունիբանկը ճանաչվել է տարածաշրջանում լավագույներից մեկը:
«Մենք շնորհակալ ենք SME Banking Club-ին բարձր գնահատականի համար: Բիզնեսի համար օպտիմալ վարկատեսակների մշակումը մեր աշխատանքի առաջնահերթություններից մեկն է: Մենք հասկանում ենք, թե բիզնեսի աճի և զարգացման վրա ինչ մեծ ազդեցություն ունեն ժամանակին արված ֆինանսական ներդրումները, ուստի անընդհատ բարձրացնում ենք սպասարկման չափանիշները,  կիրառում ենք նորամուծություններ և ձգտում ենք առաջարկել վարկավորման առավել շահավետ և պարզ պայմաններ», - ասում է Յունիբանկի Կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման և վաճառքների տնօրեն Դավիթ Պետրոսյանը:
Յունիբանկի վարկային ծրագրերը թույլ են տալիս ձեռներեցներին ընտրել իրենց  գործունեության ոլորտի, բիզնեսի ծավալի և կարիքների համար ամենաարդյունավետ տարբերակը: Բիզնես վարկերի կարելի է ստանալ սկսած 6% տարեկան տոկոսադրույքից: Յունիբանկն առաջարկում է նաև մինչև 5 մլն դրամի անգրավ վարկեր և բիզնես քարտեր ֆինանսական խնդիրների արագ լուծման համար։
Յունիբանկը նաև ակտիվորեն համագործակցում է միջազգային կազմակերպությունների հետ՝ վարկային ծրագրերի շրջանակներում ավելի մատչելի միջոցներ ներգրավելու համար։ 2021 թվականի հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին Յունիբանկի կողմից տրամադրված բիզնես վարկերի ծավալը 2020 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 30%-ով։

Юнибанк вошёл в список банков с лучшими кредитными продуктами для МСБ по версии SME Banking Club
03.12.2021 SME Banking Club опубликовал итоги исследования кредитных продуктов для малого и среднего бизнеса более 200 банков в странах СНГ и Кавказа. По совокупности всех показателей Юнибанк признан одним из лучших в своём регионе.
«Мы благодарим SME Banking Club за высокую оценку нашей работы. Создание оптимальных кредитных продуктов для бизнеса — одно из приоритетных направлений нашей работы. Мы понимаем, как сильно влияют на рост и развитие компании своевременные финансовые вложения, поэтому постоянно повышаем стандарты работы с клиентами, используем инновации и стремимся предоставить максимально выгодные и простые условия для получения кредитов», — отмечает Давид Петросян, директор по продажам и развитию корпоративного бизнеса Юнибанка.
Кредитные программы Юнибанка позволяют предпринимателям выбрать наиболее эффективный для своей сферы деятельности, объёма бизнеса и потребностей продукт. В банке можно оформить бизнес кредиты со ставкой от 6% годовых.
Юнибанк предлагает также беззалоговые кредиты до 5 млн драмов РА, и бизнес карты для оперативного решения финансовых вопросов.
Юнибанк также активно сотрудничает с международными организациями для привлечения более доступных средств в рамках кредитных программ. За январь-октябрь 2021 года объём выданных Юнибанком бизнес кредитов увеличился на 30% по сравнению с аналогичным периодом 2020 года.