Յունիբանկի Վարչության 03.10.2022թ. որոշման համաձայն, ոչ ռեզիդենտ ֆիզիկական անձանց կողմից միանվագ 20 000 000 ՀՀ դրամի կամ համարժեք արտարժույթի և ավելի գումարի միջազգային փոխանցումով բանկային հաշվի համալրում կատարելու համար 17.10.2022թ.-ից կսահմանվի միջնորդավճար 2% չափով, իսկ «Prive Club» փաթեթում կկատարվեն փոփոխություններ համաձայն կից հավելվածի:
|
2.8. |
Քարտային հաշիվներին կանխիկի մուտքագրում |
||
2.8.1. |
Քարտային հաշիվներին անկանխիկ եղանակով մուտքագրում |
2% |
այն դեպքում, երբ մուտքագրման գործարքի ավարտից հետո հաճախորդի բոլոր հաշիվների (քարտային հաշիվներ/ընթացիկ հաշիվներ) ընդհանուր մնացորդը գերազանցում է 20 միլիոն ՀՀ դրամը (այդ գումարին համարժեքը): Եթե հաճախորդի բոլոր հաշիվների ընդհանուր մնացորդն մուտքագրման օպերացիոն օրվա առավոտյան. • կազմում է ավելի քան 20 մլն դրամ - միջնորդավճարը գանձվում է մուտքագրվող ամբողջ գումարից • կազմում է 20 մլն դրամից պակաս - միջնորդավճարը գանձվում է միջոցների մուտքագրումից հետո հաշվի ընդհանուր մնացորդի և 20 մլն դրամի տարբերությունից: Միջնորդավճարը գանձվում է բոլոր գործարքների համար, ներառյալ եթե միջոցները մուտքագրվում են Բանկի ներսում փոխանցումով: Միջնորդավճար չի կիրառվում, երբ հաճախորդը փոխանցումներ է կատարում իր հաշիվների միջև: |
2.8.2. |
Քարտային հաշիվներին կանխիկ եղանակով մուտքագրում |
Սահմանվում է անհատական հիմունքներով |
4.11. |
Հաշվին մուտքագրում |
4.11.1. |
Անկանխիկ եղանակով հաշվին գումարի մուտքագրում |
Հայտարարություն մասնաճյուղերի աշխատանքային գրաֆիկի վերաբերյալ05.10.2022 Տեսնել ավելին -
Ի գիտություն Յունիբանկի «Գորիս», «Կապան», «Սիսիան» և «Եղեգնաձոր» մասնաճյուղերի հաճախորդների03.10.2022 Տեսնել ավելին -

Согласно решению Правления Юнибанка от 03.10.2022г., за пополнение банковского счета физическими лицами-нерезидентами
единоразовым международным переводом на сумму 20.000.000 драмов РА и более или эквивалентную сумму в иностранной валюте
с 17.10.2022г. будет установлена комиссия в размере 2%, а в пакет «Prive Club» будут внесены следующие тарифные изменения:
2.8. |
Зачисление денежных средств на карточный счет |
2.8.1. |
Зачисление денежных средств на карточный счет, поступивших безналичным путем |
в случае если после проведения операции зачисления совокупный остаток средств на всех счетах (Карточных счетах/Текущих счетах) клиента превысит 20 млн. драм (эквивалент этой суммы). Если совокупный остаток средств на всех счетах клиента на утро операционного дня зачисления средств: • уже будет более 20 млн. драм: - комиссия взимается со всей суммы зачисления, • составляет менее 20 млн. драм: - комиссия взимается с разности между совокупным остатком на счете после зачисления средств и 20 млн. драм. • комиссия взимается по всем операциям, в том числе при зачислении средств переводом внутри Банка. • комиссия не применяется при проведении клиентом переводов между своими счетами. |
2.8.2. |
Зачисление денежных средств на карточный счет, внесенных наличными |
тариф устанавливается Банком индивидуально |
4.11. |
Зачисление средств на счет |
4.11.1. |
Зачисление средств на счет, поступивших безналичным путем |