Յունիբանկը կմասնակցի Հայաստանում անշարժ գույքի և կառուցապատման ոլորտի միջազգային ամենամեծ ցուցահանդես-վաճառքին՝ TOON EXPO YEREVAN 2025-ին, որը կկայանա սեպտեմբերի 5-7-ը Մերիդիան կենտրոնում: Բանկն իր տաղավարում կներկայացնի շահավետ առաջարկներ՝ նպատակ ունենալով ավելի հասանելի դարձնել բնակարանի ձեռքբերումը:
Յունիբանկն առաջարկում է հիփոթեքային վարկեր առաջնային կամ երկրորդային շուկայում բնակելի անշարժ գույք ձեռք բերելու համար՝ առանց կանխավճարի և եկամուտների վերլուծության: Վարկը տրամադրվում է մինչև 240 ամիս ժամկետով:
Բանկը շահավետ առաջարկ է մշակել նաև այն հաճախորդների համար, ովքեր արդեն իսկ ունեն հիփոթեքային վարկեր այլ բանկերում կամ վարկային կազմակերպություններում և ցանկանում են կատարել վերաֆինանսավորում: Գործող վարկը կարելի է տաղափոխել Յունիբանկ՝ տարեկան տոկոսադրույքը սահմանելով 11.95%:
Կառուցապատողից բնակարան, թաունհաուս կամ ավտոկայանատեղի ձեռք բերելու համար բանկն ընձեռում է տարաժամկետ ֆինանսավորման հնարավորություն: Առավելագույն գումարը կազմում է 100 մլն ՀՀ դրամ, տարեկան տոկոսադրույքը՝ 0%:
Ցուցահանդեսի այցելուները հնարավորություն կունենան իրականացնել վարկերի նախահաստատումը հենց տեղում՝ Յունիբանկի տաղավարում:
Ապահովելով լայն համագործակցություն կառուցապատողների հետ՝ Յունիբանկն ակտիվ աշխատում է hիփոթեքային վարկավորման ուղղությամբ, այդ թվում՝ պետական ծրագրերով: 2024 թվականին բանկի հիփոթեքային վարկերի պորտֆելը գրեթե կրկնապատկվել է: Յունիբանկը դարձել է նաև Արցախի առանձին շրջաններից տեղահանված ընտանիքների համար բնակարանային մատչելիության ապահովման պետական աջակցության ծրագրի հիմնական մասնակիցներից մեկը:

С 5 по 7 сентября в экспоцентре «Меридиан» состоится TOON EXPO Ереван 2025 — самая крупная выставка-продажа недвижимости и строительства в Армении. Юнибанк выступит на ней с набором выгодных предложений, включая возможность приобретения жилья под 0% годовых.
Специалисты Юнибанка разработали несколько ипотечных программ, учитывая разные потребности клиентов. Купить квартиру можно и в новостройке, и на вторичном рынке. Банк предлагает оформить ипотеку без первоначального взноса и анализа доходов. Кредит выдаётся на срок до 20 лет, что делает ежемесячные платежи умеренными, а выплату ипотеку — комфортной.
Есть решение и для тех, кто уже взял кредит на жильё в другом банке или кредитной организации и хочет улучшить условия. Юнибанк предлагает рефинансировать ипотеку под 11,95% годовых.
Получить предварительное одобрение ипотечных кредитов можно будет прямо на выставке, в павильоне банка.
Юнибанк также активно сотрудничает с застройщиками и предлагает покупателям новостроек воспользоваться беспроцентной рассрочкой на сумму до 100 миллионов драмов. Купить можно и квартиру, и таунхаус, и парковочное место. Годовая ставка — 0%.
Мы стремимся сделать ипотеку ещё доступнее, а выбор вариантов — разнообразнее. Очевидно, что наши решения находят отклик: в прошлом году ипотечный портфель банка вырос почти вдвое.