Մայիսի 30-ին «Յունիսպորտը» կպայքարի Հայաստանի չեմպիոնի տիտղոսի համար
2026 թվականի մայիսի 30-ին կկայանա ֆուտզալի Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության փլեյ-օֆֆ փուլի եզրափակիչի երկրորդ հանդիպումը: Հայաստանի չեմպիոնի տիտղոսի համար կպայքարեն Հայաստանի գավաթակիր «Յունիսպորտ» և «Երևան» թիմերը։
Փլեյ-օֆֆ փուլի եզրափակիչի առաջին խաղում «Յունիսպորտը» վստահ հաղթանակ տարավ՝ 6:2 հաշվով առավելության հասնելով «Երևանի» նկատմամբ։ «Յունիսպորտի» կազմում դուբլի հեղինակ դարձավ Համլետ Մանուկյանը, իսկ մեկական գոլ խփեցին Մամիկոն Դերմենջյանը, Միհրան Դերմենջյանը, Պուտրուս Վասիլևը և Գոռ Սարգսյանը։ Պուտրուս Վասիլևը 94 գոլով գլխավորում է ռմբարկուների մրցաշարային աղյուսակը։
«Յունիսպորտ» ակումբի գլխավոր հովանավորը Յունիբանկն է: Բանկը տարիներ շարունակ աջակցում է պրոֆեսիոնալ սպորտի զարգացմանը և հայ մարզիկներին՝ միջազգային ասպարեզում և հեղինակավոր մրցաշարերում, այդ թվում՝ Օլիմպիական խաղերում, Հայաստանը պատշաճ կերպով ներկայացնելու և բարձր արդյունքներ գրանցելու ճանապարհին։
«Յունիսպորտի» հաջողությունները վկայում են սպորտի և բիզնեսի արդյունավետ համագործակցության մասին և մեկ անգամ ևս ընդգծում սպորտի զարգացմանն ուղղված աջակցության կարևորությունը։
Մայիսի 30-ին կայանալիք եզրափակիչ հանդիպումը խոստանում է ֆուտզալի սիրահարներին պարգևել հետաքրքիր և լարված մրցակցություն:

30 мая 2026 года состоится второй матч финальной серии плей-офф Высшей лиги чемпионата Армении по футзалу. В борьбе за чемпионский титул встретятся обладатель Кубка Армении «Юниспорт» и команда «Ереван».
В первом матче финала плей-офф «Юниспорт» одержал уверенную победу над «Ереваном» со счeтом 6:2. В составе «Юниспорта» дублем отметился Гамлет Манукян, по одному голу забили Мамикон Дерменджян, Мигран Дерменджян, Путрус Васильев и Гор Саргсян. Путрус Васильев с 94 голами в настоящее время возглавляет список лучших бомбардиров чемпионата.
Футзальный клуб «Юниспорт» выступает при спонсорской поддержке Юнибанка. На протяжении многих лет банк содействует развитию профессионального спорта и поддерживает армянских спортсменов, помогая им достойно представлять Армению и добиваться высоких результатов на международной арене, в том числе на Олимпийских играх.
Успехи «Юниспорта» в очередной раз подтверждают эффективность сотрудничества бизнеса и спорта и подчеркивают важность дальнейшей поддержки развития профессионального спорта. Финальный матч 30 мая обещает подарить любителям футзала яркую и напряженную борьбу за чемпионский титул.
Юнибанк выпустил бессрочные облигации с доходностью 13,25% годовых для акционеров27.05.2026 Подробнее -