Յունիբանկը, որն աջակցում է Հայաստանում գյուղատնտեսության զարգացմանն ու ակտիվորեն վարկավորում է ֆերմերներին, պատվիրակություն է ուղարկել հոկտեմբերի 4-8-ը Մոսկվայում անցկացվող միջազգային «АГРОПРОДМАШ» ցուցահանդեսին:
«АГРОПРОДМАШ»-ը սննդարդյունաբերության նորարարությունները ներկայացնելու կարևորագույն հարթակ է: Ցուցահանդեսին մասնակցում են 739 ընկերություններ Եվրոպայի և Ասիայի 29 երկրներից:
«Աջակցելով գյուղատնտեսության ոլորտում փոքր և միջին բիզնեսին, մենք ուշադիր ուսումնասիրում ենք աշխարհի ձեռքբերումները, որոնք նպաստում են գյուղատնտեսության զարգացմանը: Դա մեզ օգնում է ավելի լավ հասկանալ ֆերմերների կարիքները և զարգացնել բանկային այն ծառայությունները, որոնք օգնում են մեր հաճախորդներին իրենց բիզնեսը հասցնել նոր մակարդակի»,- նշեց Յունիբանկի Վարչության նախագահ Մեսրոպ Հակոբյանը:
Գյուղատնտեսության ոլորտի զարգացման մեջ մեծ դեր է խաղում ճիշտ ժամանակին և մատչելի վարկավորումը: Յունիբանկն փոքր և միջին գյուղատնտեսական բիզնեսին առաջարկում է վարկեր ՀՀ դրամով՝ մինչև 5 տարի ժամկետով, տարեկան 12% տոկոսադրույքով: Այդ միջոցներով բանկի հաճախորդները ձեռք են բերում հողատարածքներ, տեխնիկա և անասուններ, կառուցում են ջերմոցներ, այգիներ հիմնում: Ֆինանսական աջակցություն կարող են ստանալ և իրավաբանական անձինք, և անհատ ձեռներեցները:
«Մենք ձգտում ենք, որ ֆերմերները մեր աջակցությամբ կարողանան ընդլայնել իրենց տնտեսությունն ու բարձրացնել դրա եկամտաբերությունը: Մենք հասկանում ենք, որ գյուղատնտեսությունը շարժվում է թվայնացման և ռոբոտատեխնիկայի ուղղությամբ: Խոշորագույն մասնագիտացված ցուցահանդես այցելելը լավ հնարավորություն է հանդիպելու ոլորտի փորձագետներին, ծանոթանալու նորագույն տեխնոլոգիաներին, որոնք արդիական են մեր հաճախորդների համար»,- ասաց Յունիբանկի Կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման և վաճառքների գծով տնօրեն Դավիթ Պետրոսյանը։
01.10.21թ.-ից «Ալավերդի» մասնաճյուղը կդադարեցնի իր գործունեությունը27.09.2021 Տեսնել ավելին -
Ինտելեկտուալ խաղերի միջազգային փառատոնում հայաստանյան թիմերը արժանացան արծաթե և բրոնզե մեդալների22.09.2021 Տեսնել ավելին
«Երիտասարդական» մասնաճյուղում վերանորոգման աշխատանքների ժամկետը երկարաձգվել է մինչև 19.11.2021թ. ներառյալ17.09.2021 Տեսնել ավելին -
Սեպտեմբերին կկայանա Յունիբանկի 20-ամյակին նվիրված ինտելեկտուալ խաղերի փառատոն06.09.2021 Տեսնել ավելին -
Վերանորոգման աշխատանքների պատճառով «Երիտասարդական» մասնաճյուղը ժամանակավորապես սպասարկում չի իրականացնի06.08.2021 Տեսնել ավելին

Делегация Юнибанка посетила международную выставку «АГРОПРОДМАШ»
05.10.2021 Юнибанк, активно кредитующий аграриев и содействующий развитию сельского хозяйства в Армении, направил делегацию на международную выставку «АГРОПРОДМАШ». Выставка пройдет с 4—8 октября в Москве.
«АГРОПРОДМАШ» — важная площадка для профессионалов индустрии, традиционно представляющая новейшие разработки в области пищевой промышленности. В выставке участвуют 739 компаний из 29 стран Европы и Азии.
«Поддерживая малый и средний бизнес в аграрном секторе, мы внимательно изучаем мировые достижения, способствующие развитию сельского хозяйства. Это позволяет нам лучше понимать потребности аграриев и разрабатывать банковские продукты, помогающие нашим клиентам вывести свой бизнес на новый уровень», — отметил председатель Правления Юнибанка Месроп Акопян.
В развитии аграрного сектора огромную роль играет своевременное и доступное кредитование. Юнибанк предлагает малому и среднему сельскохозяйственному бизнесу кредитный продукт, максимально подходящий потребностям аграриев. Банк предоставляет кредиты в драмах РА на срок до пяти лет под 12% годовых. На эти средства клиенты банка приобретают земельные участки, технику и скот, строят теплицы, обустраивают подсобные хозяйства, закупают семена и удобрения, разбивают сады. Финансовую поддержку могут получить как юридические лица, так и индивидуальные предприниматели.
«Мы приложим максимальные усилия, чтобы аграрии Армении с нашей финансовой поддержкой смогли расширить хозяйства, оснастить их самой современной техникой и повысить прибыльность своих хозяйств. Мы понимаем, что сельское хозяйство движется в направлении цифровизации и робототехники. Посещение крупнейшей специализированной выставки — хорошая возможность встретиться с экспертами сферы, познакомиться с новыми технологиями, которые будут актуальны для наших клиентов», — сказал директор по продажам и развитию корпоративного бизнеса Юнибанка Давид Петросян.