Յունիբանկն ավտոմատացրել է «Միկրո էքսպրես» անգրավ բիզնես վարկի հաստատման գործընթացը: Այսուհետ բիզնես վարկի տրամադրման վերաբերյալ նախնական որոշումը կարելի է ստանալ 5 րոպեում:
Փոքր բիզնեսը գնալով զարգանում է, և անընդհատ առաջանում է ազատ դրամական միջոցների պահանջ: Գումարը ձեռներեցներին պետք է հիմնական և շրջանառու միջոցների համալրման, արտադրության արդիականացման և այլ բիզնես նպատակների համար: «Միկրո էքսպրես» վարկը մշակված է հատուկ նման դեպքերի համար:
«Փոքր բիզնեսի վարկավորումն ունի իր առանձնահատկությունները, որոնք մենք հաշվի ենք առել Միկրո Էքսպրես վարկատեսակում: Այդ կերպ մենք մեծացնում ենք վարկային միջոցների հասանելիության մակարդակը փոքր բիզնեսի համար՝ էապես տնտեսելով ոչ միայն ձեռներեցների ժամանակը, այլ նաև ծախսերը», - նշեց Յունիբանկի Վարչության նախագահի տեղակալ, Կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման և վաճառքների գծով տնօրեն Դավիթ Պետրոսյանը։ «Միկրո էքսպրես» վարկը տրամադրվում է առանց գրավի ապահովվածության, ինչը նշանակում է, որ հաճախորդը չի կատարում նոտարական, կադաստրային և գրավի ապահովագրության հետ կապված ծախսեր:
«Միկրո էքսպրես» բիզնես վարկը տրամադրվում է ՀՀ դրամով և ԱՄՆ դոլարով մինչև 60 ամիս ժամկետով՝ սկսած 9.5% տարեկան տոկոսադրույքից: Վարկի գումարը կազմում է մինչև 5 մլն դրամ:
Մեսրոպ Հակոբյան. Յունիբանկի վարկային պորտֆելի ավելի քան 85%-ը համապատասխանում է «կանաչ» ֆինանսավորմանը18.08.2023 Տեսնել ավելին -
Օգոստոսի 1-ին ժամը 18:00-18:30 UNIMobile հավելվածով և Ինտերնետ բանկ-Հաճախորդ համակարգով գործարքներ կատարել հնարավոր չի լինի01.08.2023 Տեսնել ավելին -
Հուլիսի 30-ին ժամը 11:00-16:00 UNIMobile հավելվածը, Ինտերնետ բանկ-Հաճախորդ համակարգը և «Զվարթնոց» մասնաճյուղը չեն իրականացնի հաճախորդների սպասարկում28.07.2023 Տեսնել ավելին -
Փոփոխություն Յունիբանկի Mastercard քարտերի սակագներում 01.08.2023թ. ոչ ռեզիդենտ հաճախորդների համար26.07.2023 Տեսնել ավելին -

Юнибанк автоматизировал процесс одобрения беззалогового бизнес-кредита «Микро Экспресс». Теперь предварительное решение об утверждении бизнес-кредита можно получить за 5 минут.
Малый бизнес растет, и существует постоянная потребность в свободном денежном потоке. Предпринимателям средства нужны для пополнения основного и оборотного капитала, модернизации производства и других бизнес-целей. Кредит «Микро Экспресс» специально разработан для таких случаев.
"Кредитование малого бизнеса имеет свои особенности, которые мы учли в кредите «Микро Экспресс». Таким образом, мы повышаем уровень доступа к кредитным средствам для малого бизнеса, существенно экономя не только время предпринимателей, но и затраты", - сказал заместитель председателя Правления Юнибанка, директор по развитию корпоративного бизнеса  Давид Петросян.
Кредит «Микро Экспресс» предоставляется без залога, а это значит, что клиент не несет расходов, связанных с нотариальными, кадастровыми услугами и со страхованием.
Бизнес-кредит «Микро Экспресс» предоставляется в драмах РА и долларах США на срок до 60 месяцев, начиная с годовой процентной ставки в 9,5%. Сумма кредита составляет до 5 млн драмов.
• 30 июля с 11:00 до 16:00 часов приложение UNIMobile, система «Интернет-банк — Клиент» и обслуживание в филиале «Звартноц» будут приостановлены
30 июля с 11:00 до 16:00 часов приложение UNIMobile, система «Интернет-банк — Клиент» и обслуживание в филиале «Звартноц» будут приостановлены