Moody's-ը բարձրացրել է Յունիբանկի ավանդների երկարաժամկետ վարկանիշը մինչև B1, հեռանկարը՝ կայուն
Moody's-ը բարձրացրել է Յունիբանկի ազգային և արտարժույթով ավանդների երկարաժամկետ վարկանիշները B2-ից մինչև B1 և հեռանկարը սահմանել կայուն։ Վարկունակության բազային գնահատականը և ճշգրտված BCA-ն b3-ից բարձրացվել են մինչև b2 մակարդակի, բանկի կոնտրագենտի ռիսկի ազգային և արտարժույթով երկարաժամկետ վարկանիշները (CRRs)` B2-ից մինչև B1, իսկ կոնտրագենտի ռիսկի (CR Assessment) երկարաժամկետ գնահատականy` B2(cr)-ից բարձրացվել է մինչև B1(cr):
Վարկանիշների բարձրացումը պայմանավորված է վերջին երկու տարիների ընթացքում բանկի վարկային պորտֆելի որակի և շահութաբերության զգալի բարելավմամբ:

Агентство Moody's повысило долгосрочные рейтинги депозитов Юнибанка в национальной и иностранной валюте с B2 до B1, изменив прогноз на «стабильный». Базовая кредитная оценка (BCA) и скорректированная BCA повышены с b3 до b2, долгосрочные рейтинги риска контрагента (CRRs) в национальной и иностранной валюте – с B2 до B1, а долгосрочная оценка риска контрагента (CR Assessment) - с B2(cr) до B1(cr).
Повышение рейтингов обусловлено значительным улучшением качества кредитного портфеля и прибыльности банка за последние два года.