Յունիբանկը շարունակում է խթանել առողջ ապրելակերպը և աջակցել հայկական սպորտի զարգացմանը։ Բանկի հովանավորությամբ Հայաստանում անցկացվեց ժայռամագլցման բաց առաջնություն, որին մասնակցեցին տարբեր տարիքային խմբերի լավագույն մարզիկները։
«Յունիբանկի կարգախոսն է՝ «Բանկ և ավելին», ինչը ենթադրում է մեր աջակցությունը տարբեր ոլորտներում։ Սպորտը, հատկապես օլիմպիական մարզաձևերը, մշտապես մեր ուշադրության կենտրոնում են»,- նշեց Յունիբանկի վարչության նախագահ Մեսրոպ Հակոբյանը։
Մրցաշարը կազմակերպվել էր Հայկական լեռնային ակումբի և «Բոլդերլենդ» ժայռամագլցման մարզասրահի կողմից։
«Այս տարի մեր հովանավորը Յունիբանկն է, և մենք շատ ուրախ ենք այդ համագործակցության համար։ Ֆինանսական աջակցությունը չափազանց կարևոր է այս սպորտաձևի զարգացման և տարածման համար։ Բանկի հովանավորությունը հնարավորություն է տալիս սահմանել մրցանակներ և բարձր մակարդակով իրականացնել կազմակերպչական աշխատանքները»,- ընդգծեց «Բոլդերլենդ» մարզասրահի հիմնադիր Զավեն Առաքելյանը։
Հայկական լեռնային ակումբի համահիմնադիր և նախագահ Մխիթար Մխիթարյանը հավելեց, որ Յունիբանկի հետ ձեռք բերված համագործակցությունը երկարաժամկետ է․ «Յունիբանկի աջակցությունը մեծ խթան է ժայռամագլցման զարգացման համար։ Մինչ այժմ մենք մեր միջոցներով էինք կազմակերպում մրցումներ, սակայն ֆինանսական աջակցություն չենք ունեցել։ Այժմ վստահ ենք, որ մեր համագործակցությունը Յունիբանկի հետ կնպաստի, որպեսզի ժայռամագլցումը Հայաստանում դառնա ոչ պակաս ճանաչված, ինչպես մեր ավանդական մարզաձևերը՝ ըմբշամարտը կամ ծանրամարտը»։
Առաջնության մեծահասակների խմբում հաղթողներին Յունիբանկը նվիրեց պրեմիում դասի քարտեր՝ դրամական մրցանակներով։ «Շնորհավորում ենք չեմպիոններին և մաղթում նոր հաջողություններ միջազգային ասպարեզում։ Մեր աջակցությունը սպորտին և մարզիկներին լինելու է շարունակական»,- նշեց Մեսրոպ Հակոբյանը։

Юнибанк продолжает поддерживать развитие армянского спорта и пропагандировать здоровый образ жизни. При спонсорской поддержке банка в Армении состоялся открытый чемпионат по скалолазанию, в котором приняли участие лучшие спортсмены разных возрастных категорий.
«Слоган Юнибанка — «Банкинг и более», что отражает нашу приверженность поддержке различных направлений общественной жизни. Спорт, особенно олимпийские виды, всегда находится в центре нашего внимания, ведь он формирует командный дух и волю к победе — ценности, близкие нашему банку», — отметил председатель правления Юнибанка Месроп Акопян.
Турнир был организован Армянским горным клубом совместно со скалодромом “Boulderland”.
«В этом году нашим спонсором стал Юнибанк, и мы очень рады этому сотрудничеству. Финансовая поддержка чрезвычайно важна для популяризации скалолазания. Благодаря спонсорству банка мы смогли учредить призы и провести соревнование на высоком организационном уровне», — подчеркнул основатель скалодрома “Boulderland” Завен Аракелян.
Соучредитель и президент Армянского горного клуба Мхитар Мхитарян отметил, что сотрудничество с Юнибанком носит долгосрочный характер: «Поддержка Юнибанка — это серьёзный стимул для развития скалолазания в Армении. Ранее мы проводили соревнования за счёт собственных средств, без внешней поддержки. Теперь, благодаря партнёрству с банком, мы уверены, что скалолазание станет не менее популярным, чем традиционные виды спорта в Армении, такие как борьба и тяжёлая атлетика».
Победители чемпионата во взрослой категории получили от Юнибанка премиальные карты с денежными призами.
«Мы поздравляем чемпионов и желаем им новых достижений на международной арене. Поддержка спорта и спортсменов — одно из наших приоритетных направлений, и мы намерены продолжать эту инициативу», — добавил Месроп Акопян.