Ապրիլի 27-29 Երևանում կկայանա FINTECH360 միջազգային համաժողովը
Այս տարի FINTECH360 միջազգային համաժողովը Երևանում կանցկացվի ապրիլի 27-29-ը: Նախատեսվում է, որ տարբեր երկրներից Հայաստան կժամանեն առաջատար բանկերի, ֆինտեխ և ՏՏ ընկերությունների, ստարտափների, վճարային համակարգերի ավելի քան 500 ղեկավարներ: Մասնակիցները կքննարկեն ֆինանսական ծառայություններում նորարար տեխնոլոգիաների կիրառումը և թվային տնտեսության ապագան:
Յունիբանկը FINTECH360-ի գլխավոր հովանավորն է: Բանկը մշտապես ներդնում է ժամանակակից թվային լուծումներ և աջակցում է ֆինանսական ոլորտի կայուն տեխնոլոգիական զարգացմանն ուղղված նախաձեռնություններին։
FINTECH360-ը միջազգային փորձի փոխանակման և ֆինտեխ էկոհամակարգի զարգացման լավագույն հարթակներից մեկն է: Այն հնարավորություն է տալիս քննարկելու բանկային ծառայությունների թվային զարգացման հիմնական միտումները, հաստատելու նոր ռազմավարական գործընկերություններ և ընդլայնելու մասնագիտական ​​ցանցը:
Համաժողովի գործարար ծրագիրը ներառում է ֆինանսական ծառայությունների թվային վերափոխման հարցերը, ներառյալ արհեստական ​​բանականության զարգացումը բանկային ոլորտում, արհեստական ​​բանականության գործակալները և բանկային գործընթացների ավտոմատացման բազմագործակալային համակարգերը: Կքննարկվեն նաև կենսաչափական նույնականացումը՝ կենտրոնանալով արհեստական ​​բանականության կիրառման և խարդախության կանխարգելման վրա, ինչպես նաև էլեկտրոնային առևտրի միտումները, տվյալների պաշտպանությունը և անհատականացումը ֆինանսական ծառայություններում, իրական ակտիվների տոկենիզացիան, կրիպտոարժույթների և բլոկչեյն տեխնոլոգիաների ներդրումը։
Համաժողովը տեղի կունենա Seven Visions Resort & Places,The Dvin համալիրում:
FINTECH360-ի՝ արտերկրից ժամանած մասնակիցները հնարավորություն կունենան նաև ծանոթանալու Հայաստանի հարուստ պատմությանն ու մշակույթին:

Международная конференция FINTECH360 состоится в Ереване с 27 по 29 апреля 2026 года. В этом году мероприятие объединит около 500 участников, включая руководителей банков, представителей финтех-компаний и стартапов, IT-лидеров и экспертов платежной индустрии. Участники обсудят ключевые тренды, формирующие будущее финансовых услуг и цифровой экономики.
Юнибанк выступает главным спонсором FINTECH360, поддерживая конференцию как ключевую площадку для развития финтех-экосистемы и обмена международным опытом. Банк последовательно внедряет современные цифровые решения, активно развивает клиентские сервисы и поддерживает инициативы, направленные на устойчивое технологическое развитие финансового сектора.
FINTECH360 предлагает уникальную платформу для получения знаний о ключевых тенденциях в финтехе и банковской сфере, установления новых стратегических партнерств и расширения профессиональной сети. В центре деловой программы — цифровая трансформация финансовых услуг, включая развитие искусственного интеллекта в банкинге, ИИ-агентов и многоагентных систем для автоматизации банковских процессов. Также будут рассмотрены вопросы биометрии и идентификации с акцентом на применение ИИ и противодействие мошенничеству. Среди других тем — тренды электронной коммерции (мобильные платежи, омниканальность и встроенные финансы), защита данных и персонализация в финансовых сервисах, токенизация реальных активов, а также внедрение криптовалют и блокчейн-технологий.
Конференция пройдет в Seven Visions Resort & Places, The Dvin, одном из ведущих отелей Еревана, сочетающем современную инфраструктуру и комфортную атмосферу для делового общения.
Помимо деловой программы, участники из разных стран смогут ознакомиться с Арменией, известной своим теплым гостеприимством, богатой историей и культурой. В рамках конференции запланированы гала-ужин с впечатляющим шоу, экскурсии, а также посещение винодельни, которые станут отличной возможностью для неформального общения.