«Յունիբանկ» ԲԲԸ-ի Վարչության 27.02.2026թ.-ի որոշման համաձայն` «Հաշիվների բացում, սպասարկում, փակում և կանխիկով գործառնություններ» բաժնի 2.3 կետում ՀՀ դրամով անկանխիկ մուտքագրված միջոցների դիմաց հաշվից կանխիկի տրամադրման (ներառյալ վարկի և վարկային գծի շրջանակներում ստացվող վարկերի գումարները) համար միջնորդավճարը 16.03.2026թ-ից. կսահմանվի 0.3%:
Նույն բաժնի 2.3.1 կետը կվերանվանվի «Բանկի միջոցով անշարժ գույքի առուվաճառքի դեպքում գնորդի մուտքագրած կանխիկ միջոցների կանխիկացումը վաճառողի կողմից» և կանխիկացման համար գանձվող միջնորդավճարի չափը կսահմանվի 0.1%՝ 10-օրյա ժամկետում կանխիկացման դեպքում և 0.3%՝ 10-օրյա ժամկետի լրանալուց հետո:
Փոփոխություն քարտերի սակագներում 16.03.2026թ.03.03.2026 Տեսնել ավելին -
Գործարկվել են նոր՝ XL չափսի ահատական պահատեղեր03.03.2026 Տեսնել ավելին -
POS-տերմինալներով գործարքների միջնորդավճարների փոփոխություն առևտրի և սպասարկման կետերի համար27.02.2026 Տեսնել ավելին -
Love Is… քարտեր Յունիբանկից․ խորհրդանշական դիզայն և Փարիզ ուղևորություն շահելու հնարավորություն02.03.2026 Տեսնել ավելին -

Согласно решению Правления ОАО «Юнибанк» от 27.02.2026 г., в пункте 2.3 раздела тарифов «Открытие, обслуживание, закрытие счетов и операции с наличностью» с 16.03.2026г. комиссия за предоставление наличных денежных средств со счета (включая суммы, предоставляемые в рамках кредитов и кредитных линий), внесенных безналичными средствамив драмах РА, будет установлена в размере 0,3%.
Пункт 2.3.1 будет переименован в «Обналичивание продавцом наличных денежных средств, внесенных покупателем при осуществлении купли-продажи недвижимого имущества через Банк», а размер комиссии в составит 0,1%, при сроке до 10 дней, и 0,3% - при сроке свыше 10 дней.
Для получения более подробной информации о тарифах Юнибанка посетите раздел «Тарифы» на сайте Банка.
Изменение тарифов по картам с 16.03.202603.03.2026 Подробнее -
Юнибанк вводит индивидуальные ячейки размера XL03.03.2026 Подробнее -
Изменение комиссий по операциям через POS-терминалы для торгово-сервисных точек27.02.2026 Подробнее -