«Յունիբանկ» ԲԲԸ-ի Վարչության 13.03.2026թ.-ի որոշման համաձայն` հաճախորդների սպասարկման սակագներում 01.04.2026թ.-ից կկատարվեն հետևյալ փոփոխություններն ու լրացումները.
- «Վարկի ապահովության միջոց հանդիսացող գրավադրված գույքի հետ կապված գործողությունների համար Բանկի կողմից թույլտվության տրամադրում /գրավի տակ թողնելու պայմանով /ներառյալ ԱԱՀ/» 1.13 կետից՝
- հանել «գրավադրված գույքի հասցեում անձ հաշվառելու վերաբերյալ /անկախ անձանց քանակի» 1.13.4 ենթակետը,
- ավելացնել նոր ենթակետերը՝
- «Գրավատուի կողմից անշարժ գույքի փոխանցման ակտ կնքելու և սեփականության իրավունքի պետական գրանցում կատարելու վերաբերյալ»՝ 20,000 ՀՀ դրամ սակագնի սահմանմամբ:
- «Կառուցապատողի կողմից շենքի բոլոր բնակարանների փոխանցման ակտ կնքելու և սեփականության իրավունքի պետական գրանցում կատարելու վերաբերյալ»՝ 200,000 ՀՀ դրամ սակագնի սահմանմամբ:
- «Ամուսնության հիման վրա համատեղ ձեռք բերված անշարժ գույքի սեփականատիրոջ ավելացում»՝ 20,000 ՀՀ դրամ սակագնի սահմանմամբ:
- «Գործող վարկի ապահովության միջոց հանդիսացող որևէ գույքի գրավից մասնակի ազատում կամ փոխարինում /բացառությամբ այն գրավների, որոնք համաձայն հաճախորդի դիմումի և Վարկային կոմիտեի որոշման, գրավադրվել են որպես ժամանակավոր` մինչև հիմնական գրավի ձևակերպումը /ներառյալ ԱԱՀ/» 1.12 կետում ավելացնել «Վարկի երաշխավորի փոփոխություն (բացառությամբ այն դեպքերի, երբ փոփոխությունը կատարվում է Բանկի որոշման հիմքով)» նոր ենթակետ՝ 20,000 ՀՀ դրամ սակագնի սահմանմամբ:
Փոփոխություն քարտերի տրամադրման սակագներում 06.04.2026թ.-ից26.03.2026 Տեսնել ավելին -
FINTECH360 միջազգային համաժողովին կմասնակցեն ավելի քան 500 փորձագետներ25.03.2026 Տեսնել ավելին -
Վերաբացվել է Յունիբանկի «Էջմիածին» մասնաճյուղը20.03.2026 Տեսնել ավելին -
Տեխնիկական աշխատանքներ 15.03.2026թ.13.03.2026 Տեսնել ավելին -
UBPay-ը և MoneyTO-ն մեկնարկում են դրամական փոխանցումներ Հայաստանից դեպի Մեծ Բրիտանիա05.03.2026 Տեսնել ավելին -

Согласно решению Правления ОАО «Юнибанк» от 13.03.2026г., в разделе «Прочие банковские операции» тарифов на обслуживание клиентов с 01.04.2026 будут внесены следующие изменения и дополнения:
- В пункте 1.13 “Предоставление согласия Банка на совершение определенных действий с заложенным имуществом (при условии оставления имущества под залог в Банке, включая НДС):
- удалить подпункт 1.13.4 “Регистрация нового лица по адресу заложенного имущества (вне зависимости от числа регистрируемых лиц)”, с учетом того, что для регистрации лиц согласие залогодержателя не требуется.
- “Заключение акта передачи недвижимости залогодателем и государственная регистрация права на собственность” с установлением тарифа в размере 20,000 драм РА для всех категорий клиентов.
- “Заключение акта передачи всех квартир здания застройщиком и государственная регистрация права на собственность” с установлением тарифа в размере 200,000 драм РА для всех категорий клиентов.
- “Добавление лица в состав собственников имущества, совместно приобретенного в браке” с установлением тарифа в размере 20,000 драм РА для всех категорий клиентов.
- В пункте 1.12 “Частичное освобождение или замена заложенного в Банке имущества, служащего обеспечением действующего кредита (за исключением случаев, когда согласно заявлению клиента и решению Кредитного комитета банка данное имущество заложено временно-до оформления основного залога) (включая НДС)” добавить новый подпункт следующего содержания:
- “Изменение гаранта по кредиту (за исключением случаев, когда изменение осуществляется на основании решения Банка)” с установлением тарифа в размере 20,000 драм РА для всех категорий клиентов.
Для получения более подробной информации о тарифах Юнибанка посетите раздел «Тарифы» на сайте Банка.