Հայաստանի սպորտային մագլցման ֆեդերացիայի աջակցությամբ բոլդերինգի Ver Var մարզասրահում կայացավ «Upside Down» մարզական ժայռամագլցման փառատոնը, որի հովանավորը Յունիբանկն էր։ Փառատոնը միավորել էր ավելի քան 200 ժայռամագլցողների տարբեր երկրներից: Մրցումների ուշադրության կենտրոնում հատկապես երիտասարդական ժայռամագլցումն էր:
Փառատոնի հովանավորումը Յունիբանկի կողմից երկրում պրոֆեսիոնալ սպորտի զարգացմանն ուղղված նախաձեռնությունների շարունակությունն է։
Յունիբանկի համար սպորտը մշտապես եղել է ուշադրության կենտրոնում։ Բանկը հետևողականորեն աջակցում է հայկական սպորտի զարգացմանն ու երիտասարդ մարզիկների առաջխաղացմանը՝ նպաստելով առողջ ապրելակերպի մշակույթի ձևավորմանը։
Յունիբանկը կշարունակի աջակցել Հայաստանի սպորտային մագլցման ֆեդերացիային՝ մարզիկների պատրաստվածության բարձրացման, միջազգային մրցաշարերին մասնակցության և ոլորտի զարգացման ծրագրերի իրականացման գործում։

При поддержке Федерации спортивного скалолазания Армении в боулдеринговом зале Ver Var состоялся фестиваль спортивного скалолазания «Upside Down», спонсором которого выступил Юнибанк.
Фестиваль объединил более 200 скалолазов из разных стран. Особое внимание в рамках соревнований было уделено молодежному скалолазанию.
Поддержка фестиваля стала продолжением инициатив Юнибанка, направленных на развитие профессионального спорта в стране. Спорт всегда находится в центре внимания Юнибанка. Банк последовательно поддерживает развитие армянского спорта и продвижение молодых спортсменов, способствуя формированию культуры здорового образа жизни.
Юнибанк продолжит сотрудничество с Федерацией спортивного скалолазания Армении, содействуя повышению уровня подготовки спортсменов, их участию в международных турнирах и реализации программ развития данного направления.