Յունիբանկի UNIMobile հավելվածում հասանելի են դարձել հեռախոսահամարով դրամական փոխանցումները։ Այժմ Յունիբանկի հաճախորդները կարող են ակնթարթորեն գումար փոխանցել ArcaPay համակարգին միացած այլ բանկերի հաճախորդներին՝ նշելով ստացողի հեռախոսահամարը։
ArcaPay-ով փոխանցում կատարելու համար պետք չէ մուտքագրել ստացողի քարտի համարը կամ բանկային այլ տվյալներ, ինչը գործընթացը դարձնում է առավել պարզ և արագ։
Փոխանցում կատարելու համար UNIMobile հավելվածի «Փոխանցում հեռախոսահամարով» բաժնում անհրաժեշտ է ընտրել ArcaPay փոխանցումը, նշել ստացողի հեռախոսահամարը և բանկը, մուտքագրել գումարի չափը և հաստատել գործարքը։ Գումարը փոխանցվում է ստացողի հաշվին վայրկյանների ընթացքում և անմիջապես հասանելի դառնում օգտագործման համար։
Մինչև 2026 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ArcaPay փոխանցումներն իրականացվելու են առանց միջնորդավճարի։ Մեկ գործարքի առավելագույն գումարը կազմում է 400 000 ՀՀ դրամ։
Նոր ծառայության գործարկումը UNIMobile-ում Յունիբանկի հերթական քայլն է թվային ծառայությունների զարգացման և հաճախորդներին ֆինանսների կառավարման ժամանակակից ու հարմար լուծումներ առաջարկելու ուղղությամբ։
«Յունիսպորտը»՝ ֆուտզալի Հայաստանի Բարձրագույն խմբի չեմպիոն02.06.2026 Տեսնել ավելին -
Տեխնիկական աշխատանքներ 29.05.2026թ.28.05.2026 Տեսնել ավելին -
Յունիբանկն իր բաժնետերերի համար թողարկել է անժամկետ պարտատոմսեր՝ 13.25% եկամտաբերությամբ27.05.2026 Տեսնել ավելին -

Юнибанк запустил мгновенные переводы по номеру телефона
Юнибанк внедрил новую функцию в мобильном приложении UNIMobile, благодаря которой денежные переводы стали еще быстрее и удобнее. Теперь клиенты банка могут мгновенно переводить денежные средства клиентам других банков, подключенных к системе ArcaPay, указав номер телефона получателя.
Новая функция позволяет осуществлять переводы без ввода номера карты или банковских реквизитов, что делает процесс максимально простым и быстрым.
Для совершения перевода в приложении UNIMobile достаточно перейти в раздел «Перевод по номеру телефона», выбрать перевод ArcaPay, указать номер телефона получателя и банк, ввести сумму и подтвердить операцию. Денежные средствазачисляются на счет получателя и становятся доступны для использования практически мгновенно.
До 31 декабря 2026 года переводы ArcaPay будут осуществляться без комиссии. Максимальная сумма одной транзакции с оставляет 400 000 драмов РА.
Внедрение сервиса ArcaPay в UNIMobile стало очередным шагом Юнибанка в развитии цифровых сервисов и предоставлении клиентам современных решений для управления своими финансами.