Բիզնեսի գրանցումը սեփական գործ սկսելու առաջին քայլն է։ Սակայն սկսնակ ձեռնարկատերերը հաճախ բախվում են մի շարք հարցերի՝ ինչ փաստաթղթեր են անհրաժեշտ, որքան ժամանակ կպահանջվի գրանցման համար և ինչպես կազմակերպել բանկային սպասարկումը։
Յունիբանկի հետ բիզնես սկսելը դարձել է արագ և հեշտ: Անհատ ձեռնարկատիրոջ կամ սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության (ՍՊԸ) գրանցումը, ինչպես նաև բանկային ծառայությունների ամբողջական փաթեթի ստացումը հնարավոր է իրականացնել անմիջապես Յունիբանկի մասնաճյուղերում։
Նոր ծառայությունը նախատեսված է նրանց համար, ովքեր ցանկանում են սեփական գործ սկսել՝ առանց ժամանակի կորստի։ Ծառայության շրջանակում հնարավոր է գրանցել իրավաբանական անձ կամ անհատ ձեռնարկատեր՝ տիպային և ոչ տիպային կանոնադրություններով, ինչպես նաև կատարել փոփոխություններ գրանցման տվյալներում՝ թարմացնել անձնագրային տվյալները, էլեկտրոնային փոստի հասցեն, հեռախոսահամարը և այլ տեղեկությունները։ Ձեռնարկատերերին տրամադրվում է համալիր աջակցություն՝ փաստաթղթերի ներկայացումից և ընկերության գրանցումից մինչև բանկային հաշվի բացում և անհրաժեշտ ծառայությունների մատուցում: Հաճախորդներին առաջարկվում է բիզնես քարտ, իրավաբանական անձանց համար նախատեսված UNIBusiness Mobile հավելված և «Ինտերնետ բանկ-Հաճախորդ» համակարգ, էքվայրինգի ծառայություններ՝ շարժական և վիրտուալ POS տերմինալների անվճար տրամադրմամբ, ինչպես նաև շահավետ պայմաններ աշխատավարձային նախագծերի շրջանակում։ Գործընթացը կազմակերպված է այնպես, որ հաճախորդը նվազագույն ժամանակ ծախսի և կարողանա կենտրոնանալ իր բիզնեսի զարգացման վրա։
Բիզնեսի գրանցման ծառայության գործարկումը դարձավ Յունիբանկի ռազմավարության իրականացման հերթական քայլը՝ ուղղված փոքր և միջին ձեռնարկատիրության զարգացմանն ու հաճախորդների համար ժամանակակից ու հարմար լուծումների տրամադրմանը: Այժմ ամբողջ գործընթացը՝ ընկերության գրանցումից մինչև բանկային ծառայությունների մատուցումը, կարելի է կազմակերպել մեկ վայրում՝ մասնագիտական ուղեկցությամբ։
Գրանցման ծառայությունը հասանելի է ռեզիդենտների և ոչ ռեզիդենտների համար:
Յունիբանկն ու Wildberries-ը համատեղ գործարկել է ապառիկ գնումների ծառայություն11.06.2026 Տեսնել ավելին -

Регистрация бизнеса — первый шаг на пути к собственному делу. Однако на старте предприниматели нередко сталкиваются с вопросами: какие документы нужны, куда обращаться, сколько времени займет регистрация и как организовать банковское сопровождение.
Теперь открыть бизнес стало значительно проще: зарегистрировать индивидуального предпринимателя или юридическое лицо, а также сразу получить полный пакет банковских услуг можно прямо в филиалах Юнибанка.
Новая услуга предназначена для тех, кто хочет начать собственное дело без лишних временных затрат. В рамках сервиса можно зарегистрировать ООО или индивидуального предпринимателя, в том числе по типовым и нетиповым уставам, а также внести изменения в регистрационные данные: обновить паспортные сведения, адрес электронной почты, номер телефона и другую информацию. Предприниматели получают комплексное сопровождение — от подачи документов и регистрации компании до открытия банковского счета и подключения необходимых сервисов. Клиентам доступны оформление мультивалютной бизнес-карты, мобильное приложение UNIBusiness Mobile для юридических лиц и система «Интернет банк -Клиент», услуга эквайринга, в том числе бесплатное предоставление мобильных и виртуальных POS-терминалов, а также выгодные условия по зарплатным проектам. Процесс организован таким образом, чтобы клиент тратил минимум времени и мог сосредоточиться на развитии своего дела.
Запуск услуги по регистрации бизнеса стал еще одним шагом в реализации стратегии Юнибанка по поддержке малого и среднего предпринимательства и развитию современных решений для клиентов. Теперь весь путь — от регистрации компании до подключения банковских сервисов — можно пройти в одном месте: быстро, удобно и с профессиональным сопровождением.
Услуга регистрации доступна как резидентам, так и нерезидентам.
Сегодня состоится Общее годовое собрание акционеров Юнибанка: чистая прибыль банка составила 9,8 млрд драмов22.06.2026 Подробнее -