Հայաստան էին ժամանել պարալիմպիկ խաղերի ամերիկյան թիմի ոսկե մեդալակիրներ, ԱՄՆ սպորտի բանագնացներ Ռոզ Հոլերմանը և Սթիվ Սերիոն՝ անցկացնելու անվասայլակով բասկետբոլի վարպետության դաս և ցուցադրական խաղ։ Յունիբանկն ու «Վանք» հիմնադրամը համատեղ հանդես են եկել որպես Երևանում կայացած ամփոփիչ միջոցառման հովանավորներ՝ աջակցելով նախաձեռնությանը, որը միավորել էր սպորտը և կամքի ուժի կարևոր ուղերձը։
Յունիբանկը կարևորում է սպորտի և ակտիվ կենսակերպի խթանմանն ուղղված ծրագրերը, որոնք նպաստում են նոր հնարավորությունների ստեղծմանը և ընդգծում նպատակասլացության կարևորությունը։
Բանկը կշարունակի իր համագործակցությունը «Վանք» հիմնադրամի հետ՝ սոցիալական նշանակություն ունեցող նախաձեռնություններին աջակցելու նպատակով:
Յունիբանկն ու Wildberries-ը համատեղ գործարկել է ապառիկ գնումների ծառայություն11.06.2026 Տեսնել ավելին

Армению посетили золотые медалисты Паралимпийских игр в составе сборной США, послы спорта США Роуз Холлерман и Стив Серио, которые провели мастер-класс и показательный матч по баскетболу на колясках.
Юнибанк и благотворительный фонд «Ванк» совместно выступили спонсорами итогового мероприятия, состоявшегося в Ереване, поддержав инициативу, объединившую спорт и важное послание о силе воли, целеустремленности и преодолении жизненных барьеров.
Юнибанк уделяет особое внимание развитию спорта и популяризации активного образа жизни. Банк поддерживает социальные инициативы, которые расширяют возможности и вдохновляют людей на достижение поставленных целей.
Сотрудничество Юнибанка с благотворительным фондом «Ванк» будет продолжено в рамках реализации социально значимых проектов.