Յունիբանկի հովանավորությամբ ստեղծված «Յունիսպորտ» ֆուտզալի ակումբը օգոստոսի 26-ին, 27-ին և 29-ին Երևանում կանցկացնի ՈՒԵՖԱ ֆուտզալի Չեմպիոնների լիգայի 2026/27 մրցաշրջանի նախնական փուլի հանդիպումները։ Հայաստանի գործող չեմպիոն և գավաթակիր «Յունիսպորտը» պայքարելու է մրցաշարի հիմնական փուլի ուղեգրի համար։ Թիմի մրցակիցներն են Գերմանիայի հնգակի չեմպիոն «Վեյլիմդորֆը», Էստոնիայի չեմպիոն «Տալլինը» և Իսլանդիան ներկայացնող «Ռեյկյավիկը»։
«Յունիսպորտը» մրցաշարին մոտենում է տպավորիչ արդյունքներով։ Հայաստանի Բարձրագույն լիգայում թիմն անցկացրել է անպարտելի մրցաշրջան՝ տանելով 16 հաղթանակ և խփելով 323 գոլ։
«Չեմպիոնների լիգայում Հայաստանը ներկայացնելը մեզ համար մեծ պատասխանատվություն է։ Մենք ունենք հավակնոտ թիմ, որն արդեն ապացուցել է իր ուժը Հայաստանի առաջնությունում։ Այժմ մեր նպատակն է նույն վստահությամբ հանդես գալ միջազգային ասպարեզում և պայքարել հիմնական փուլի ուղեգրի համար։ Հատկապես կարևոր է, որ հանդիպումներն անցկացվելու են Երևանում․ մեր երկրպագուների աջակցությունը կարող է լրացուցիչ ուժ հաղորդել թիմին։ Շնորհակալ ենք Յունիբանկին՝ ակումբի կողքին լինելու և մեր զարգացմանն աջակցելու համար», - նշել է «Յունիսպորտ» ակումբի տնօրեն Դավիթ Խաչատրյանը։
Աջակցելով ակումբին՝ Յունիբանկը նպատակ ունի նպաստել Հայաստանում ֆուտզալի զարգացմանը, բարձրացնել հետաքրքրությունը մարզաձևի նկատմամբ և աջակցել մրցունակ թիմի ձևավորմանը, որը կարող է արժանապատվորեն ներկայացնել Հայաստանը միջազգային մրցաշարերում։
«Յունիսպորտի»՝ Չեմպիոնների լիգայի նախնական փուլի հանդիպումները կհեռարձակվեն Առաջին հեռուստաընկերության եթերում։

Клуб «Юниспорт», созданный при финансовой поддержке Юнибанка, 26, 27 и 29 августа проведет в Ереване матчи предварительного раунда Лиги чемпионов УЕФА по футзалу 2026/27.
Действующий чемпион и обладатель Кубка Армении поборется за выход в основной раунд турнира. Его соперниками станут пятикратный чемпион Германии «Weilimdorf», чемпион Эстонии «Tallinn» и представляющий Исландию «Reykjavik».
К турниру «Юниспорт» подходит с впечатляющими результатами. В Высшей лиге Армении команда провела сезон без поражений, одержав 16 побед и забив 323 гола. «Представлять Армению в Лиге чемпионов — большая ответственность для нас. Мы собрали амбициозную команду, которая уже доказала свою силу в национальном чемпионате. Теперь наша цель — уверенно выступить на международной арене и завоевать путевку в основной раунд. Для нас особенно важно, что матчи пройдут в Ереване: рассчитываем на поддержку наших болельщиков, которая придаст команде дополнительные силы. Благодарим Юнибанк за доверие и постоянную поддержку клуба», — отметил директор «Юниспорта» Давид Хачатрян.
Сотрудничество с «Юниспортом» является частью инициатив Юнибанка, направленных на развитие спорта в Армении. Банк стремится создавать условия для профессионального роста спортсменов, способствовать популяризации футзала и новым достижениям «Юниспорта» на международной арене.
Матчи «Юниспорта» в предварительном раунде Лиги чемпионов будут транслироваться в эфире Первого канала Армении.