«Յունիբանկ» ԲԲԸ-ի Խորհրդի 2026 թվականի օգոստոսի 3-ի որոշմամբ Մհեր Անանյանը նշանակվել է Վարչության նախագահի առաջին տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատար և ընդգրկվել Բանկի Վարչության կազմում։
Մհեր Անանյանն ունի շուրջ 30 տարվա մասնագիտական փորձ ֆինանսաբանկային ոլորտում։ Իր մասնագիտական գործունեության ընթացքում զբաղեցրել է մի շարք ղեկավար պաշտոններ Հայաստանի ֆինանսական հաստատություններում և պետական կառավարման համակարգում։ 1996–2003 թվականներին աշխատել է հայաստանյան մի շարք բանկերում, այդ թվում՝ Հայէկոնոմբանկում, Հայագրոբանկում և Յունիբանկում: 2020–2026 թվականներին ղեկավարել է «Արարատբանկ» ԲԲԸ-ն՝ զբաղեցնելով գործադիր տնօրեն- Վարչության նախագահի պաշտոնը։
Մհեր Անանյանի բազմամյա մասնագիտական փորձն ու կառավարման հմտությունները կնպաստեն Յունիբանկի ռազմավարական զարգացմանն ու երկարաժամկետ նպատակների արդյունավետ իրականացմանը:
Յունիբանկի մոբայլ հավելվածում հնարավոր է գրանցվել նաև imID-ի միջոցով31.07.2026 Տեսնել ավելին -
Moody’s միջազգային գործակալությունը Յունիբանկի երկարաժամկետ ավանդների վարկանիշի հեռանկարը բարձրացրել է «Կայուն»-ից «Դրական» և վերահաստատել B1 վարկանիշը30.07.2026 Տեսնել ավելին -
Յունիբանկի «Գյումրի» մասնաճյուղը 2026թ. հուլիսի 27-ից կգործի նոր հասցեում24.07.2026 Տեսնել ավելին -
Յունիբանկը կխաղարկի ուղևորություն դեպի Իտալիա13.07.2026 Տեսնել ավելին -
Դարձի՛ր Յունիբանկի բաժնետեր և օգտվի՛ր ներդրման շահավետ հնարավորությունից09.07.2026 Տեսնել ավելին -
Յունիբանկն աջակցեց Պոլիտեխնիկի շրջանավարտների ավարտական երեկոյի կազմակերպմանը07.07.2026 Տեսնել ավելին

Решением Совета ОАО «Юнибанк» от 3 августа 2026 года Мгер Ананян назначен исполняющим обязанности первого заместителя председателя Правления.
Мгер Ананян обладает более чем 30-летним опытом работы в финансово-банковской сфере. За годы профессиональной деятельности он занимал ряд руководящих должностей в финансовых учреждениях и системе государственного управления Армении. В 1996–2003 годах работал в ряде армянских банков, включая Армэкономбанк, Армагробанк и Юнибанк. В 2020–2026 годах возглавлял ОАО «Араратбанк», занимая должность исполнительного директора, председателя Правления.
Многолетний профессиональный опыт и управленческие навыки Мгера Ананяна будут способствовать дальнейшему развитию Юнибанка и достижению его долгосрочных целей.