Հայաստանի չեմպիոն և գավաթակիր «Յունիսպորտը» նվաճեց ֆուտզալի ՈՒԵՖԱ Չեմպիոնների լիգայի հիմնական փուլի ուղեգիրը՝ նախնական փուլում տանելով երեք անընդմեջ հաղթանակ։ Խմբային փուլի վերջին խաղում «Յունիսպորտը» 5։2 հաշվով առավելության հասավ Գերմանիայի չեմպիոն «Վայլիմդորֆի» նկատմամբ։ Ռաֆիկ Մելիքյանն ու Պուտրուս Վասիլևը դարձան դուբլի հեղինակ, ևս մեկ գոլ խփեց դարպասապահ Բեկբոլոտ Ակմատալիևը։ Վաստակելով առավելագույն 9 միավորը, «Յունիսպորտը» վստահորեն զբաղեցրեց E խմբի առաջին հորիզոնականը և կշարունակի պայքարը Չեմպիոնների լիգայի հիմնական փուլում։
«Յունիսպորտ» ֆուտզալի ակումբը հիմնվել է Յունիբանկի աջակցությամբ: Ակումբի հետ համագործակցությունը Բանկի՝ հայկական սպորտի զարգացմանն ու միջազգային հարթակում դրա առաջխաղացմանը նպաստող նախաձեռնություններին ուղղված հետևողական աշխատանքի մի մասն է։ «Յունիսպորտի»՝ Չեմպիոնների լիգայի հիմնական փուլ դուրս գալը նոր էջ է բացում թիմի համար և հնարավորություն ընձեռում հանդես գալ եվրոպական ֆուտզալի բարձր մակարդակում։
«Ուրախ ենք տեսնել, թե ինչպես են «Յունիսպորտի» ստեղծման հիմքում դրված հավակնությունները վերածվում կոնկրետ մարզական արդյունքների։ Չեմպիոնների լիգայում երեք հաղթանակն ու հիմնական փուլ դուրս գալը վկայում են թիմի մեծ ներուժի մասին և ցույց տալիս, թե ինչ արդյունքների կարելի է հասնել պրոֆեսիոնալ աշխատանքի ու ընդհանուր նպատակին ձգտելու շնորհիվ։ Յունիբանկի համար կարևոր է աջակցել այնպիսի նախագծերի, որոնք հնարավորություն են տալիս արժանապատվորեն ներկայացնել Հայաստանը միջազգային հարթակում։ Թիմին մաղթում ենք վստահ խաղ և նոր հաղթանակներ», — նշել են Յունիբանկում:
Հիմնական փուլի հանդիպումները կանցկացվեն հոկտեմբերի 27-ից նոյեմբերի 1-ը Լյուքսեմբուրգում։ «Յունիսպորտի» մրցակիցները կլինեն Լիտվայի «Կաունո Ժալգիրիսը», Լյուքսեմբուրգի «Դիֆերդանժը» և Հունաստանի «Դուկասը»։
Փոփոխություն սակագների «SWIFT և միջբանկային փոխանցումներ» բաժնում 14.09.2026 թ.-ից31.08.2026 Տեսնել ավելին -
Յունիբանկը մեկնարկել է նոր ակցիա «U-Teenager» քարտապանների համար․ գլխավոր մրցանակը՝ ամառային դասընթաց արտերկրի լավագույն բուհերից մեկում28.08.2026 Տեսնել ավելին -

«Юниспорт» вышел в основной раунд Лиги чемпионов по футзалу
Чемпион и обладатель Кубка Армении «Юниспорт» завоевал путевку в основной раунд Лиги чемпионов УЕФА по футзалу, одержав три победы подряд в предварительном раунде турнира. В заключительном матче группового этапа «Юниспорт» со счетом 5:2 обыграл чемпиона Германии «Вайлимдорф». В составе армянской команды дублями отметились Рафик Меликян и Путрус Василев, еще один гол забил вратарь Бекболот Акматалиев. Набрав максимальные 9 очков, «Юниспорт» уверенно занял первое место в группе E и продолжит борьбу в основном раунде Лиги чемпионов.
Футзальный клуб «Юниспорт» был создан при поддержке Юнибанка, который является генеральным спонсором команды. Партнерство с клубом является частью последовательной работы банка по поддержке инициатив, способствующих развитию армянского спорта и его международному продвижению. Выход «Юниспорта» в основной раунд Лиги чемпионов открывает для команды новый этап и возможность заявить о себе на более высоком уровне европейского футзала.
«Мы рады видеть, как амбиции, с которыми создавался «Юниспорт», воплощаются в конкретные спортивные результаты. Три победы в Лиге чемпионов и выход в основной раунд подтверждают потенциал команды и показывают, насколько многого можно добиться благодаря профессиональной работе и стремлению к общей цели. Для Юнибанка важно поддерживать проекты, которые  позволяют достойно представлять Армению на международной арене. Желаем команде уверенной игры и новых побед», — отметили в Юнибанке.
Матчи основного раунда пройдут с 27 октября по 1 ноября в Люксембурге. Соперниками «Юниспорта» станут литовский «Кауно Жальгирис», люксембургский «Дифферданж» и греческий «Дукас».
• Изменения в тарифах на обслуживание клиентов в разделе «SWIFT и межбанковские переводы» с 14.09.2026 г.