Յունիբանկը մեկնարկել է նոր ակցիա «U-Teenager» քարտապանների համար․ գլխավոր մրցանակը՝ ամառային դասընթաց արտերկրի լավագույն բուհերից մեկում
28.08.2026
Յունիբանկը նոր ակցիա է մեկնարկել Arca «U-Teenager» քարտապանների համար, որի գլխավոր մրցանակը 1 500 000 ՀՀ դրամ է՝ արտերկրի առաջատար համալսարաններից մեկում ամառային կրթական ծրագրին մասնակցելու համար։
Ակցիան կանցկացվի 2026 թվականի օգոստոսի 25-ից մինչև 2027 թվականի մարտի 31-ը:  Մասնակցության համար անհրաժեշտ է նշված ժամանակահատվածում առցանց՝ QR կոդ-ի միջոցով, ձևակերպել Յունիբանկի Arca «U-Teenager» քարտ և կատարել անկանխիկ գործարքներ։ Ակցիայի արդյունքներով առավելագույն քանակով անկանխիկ գործարքներ կատարած երեք քարտապանները կստանան մրցանակներ։ Առաջին տեղը զբաղեցրած մասնակցին կտրամադրվի գլխավոր մրցանակը՝ մասնակցությունը ամառային կրթական ծրագրին արտրեկրում, իսկ երկրորդ և երրորդ տեղերը զբաղեցրած մասնակիցները կստանան նոթբուքեր։
Ակցիային կարող են միանալ նաև Հայաստանի բարձրագույն ուսումնական հաստատությունները՝ տեղադրելով QR կոդը, որի միջոցով ուսանողները կարող են առցանց ձևակերպել Arca «U-Teenager» քարտ։ Բուհերի համար նախատեսված է առանձին մրցանակ․ այն ուսումնական հաստատությունը, որի ուսանողները տրամադրված QR կոդի միջոցով ակցիայի անցկացման ժամանակահատվածում կձևակերպեն առավելագույն քանակով Arca «U-Teenager» քարտեր, կստանա ֆինանսական աջակցություն՝ համակարգչային սենյակի վերազինման կամ այլ տեխնիկական սարքավորումների ձեռքբերման համար։
Arca «U-Teenager» քարտը թողարկվում և առաքվում է անվճար։ Arca քարտապաններն անկանխիկ գործարքների դիմաց ստանում են 2% հետվճար (քեշբեք)։
Կրթությանն աջակցությունն ու երիտասարդների զարգացման համար նոր հնարավորությունների ստեղծումը Յունիբանկի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության կարևոր ուղղություններից են։ «U-Teenager» ակցիայի միջոցով բանկը նպատակ ունի ոչ միայն երիտասարդ հաճախորդներին առաջարկել ժամանակակից ֆինանսական գործիքներ, այլև աջակցել նոր գիտելիքներ ձեռք բերելու և զարգանալու նրանց ձգտմանը։
Ակցիայի և Arca «U-Teenager» քարտի պայմանների մասին առավել մանրամասն տեղեկատվությունը հասանելի է հետևյալ  հղումներով՝ «U-Teenager» ակցիա , Arca «U-Teenager»

Юнибанк запускает новую акцию для держателей карт Arca «U-Teenager», главный приз которой — 1 500 000 драмов на участие в летнем образовательном курсе в одном из лучших зарубежных университетов.
Акция проводится с 25 августа 2026 года по 31 марта 2027 года. Для участия необходимо онлайн по QR- коду оформить карту Юнибанка Arca «U-Teenager» и в период проведения акции совершать безналичные операции. По итогам акции три держателя карт, совершившие наибольшее количество безналичных операций, получат призы. Победителю будет вручен главный приз, а участники, занявшие второе и третье места, получат ноутбуки.
К акции могут присоединиться и высшие учебные заведения Армении, разместив специальный QR-код, с помощью которого студенты смогут онлайн подать заявку на получение карты Arca «U-Teenager». Для вузов предусмотрен отдельный приз: вузу, студенты которого в период с 25 августа 2026 года по 31 марта 2027 года оформят по предоставленному QR-коду наибольшее количество карт Arca «U-Teenager», Юнибанк предоставит финансовую поддержку на оснащение компьютерного класса либо приобретение другого технического оборудования.
Карта Arca «U-Teenager» выпускается и доставляется курьером бесплатно. Держатели карты Arca получают кэшбэк 2% за безналичные операции.
Поддержка образования и создание новых возможностей для молодежи являются важными направлениями корпоративной социальной ответственности Юнибанка. Запуская акцию U-Teenager, Банк стремится не только предложить молодым клиентам современные финансовые инструменты, но и поддержать их стремление к новым знаниям и развитию.
Более подробная информация об условиях акции и карте Arca «U-Teenager» доступна по следующим ссылкам: Акция U-Teenager, карта U-Teenager