Յունիբանկը՝ որպես լիզինգի շուկայի ակտիվ մասնակից, անդամակցել է «ՀՀ Լիզինգատուների Ասոցիացիա»-ին: Համագործակցությունը հնարավորություն կտա բարելավել լիզինգային գործարքի իրականացումը բոլոր կողմերի համար, ստանալ ոլորտային միասնական լուծումներ, որոնք կնպաստեն ճյուղային բարեփոխումներին և ոլորտի կատարելագործմանը: Բացի այդ, Յունիբանկը հնարավորություն կունենա անմիջականորեն մասնակցել ոլորտի օրենսդրական բարելավման աշխատանքներին։
«Հայաստանում լիզինգը՝ որպես ֆինանսական գործիք, արագ տեմպերով զարգանում է. բիզնեսն ըստ արժանվույն գնահատել է սարքավորումների և տեխնիկայի վարձակալելու առավելությունները: Մատչելի լիզինգի շնորհիվ փոքր և միջին բիզնեսը հնարավորություն է ստանում բարձրացնել արդյունավետությունն ու մրցունակությունը: Անդամակցությունը Լիզինգատուների Ասոցիացիան լայն հնարավորություններ է ստեղծում ոլորտում բարեփոխումներին մասնակից լինելու և հետագա զարգացմանը նպաստելու համար», - նշեց Յունիբանկի Վարչության նախագահի առաջին տեղակալ, Կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման և վաճառքների տնօրեն Դավիթ Պետրոսյանը:
ՀՀ Լիզինգատուների Ասոցիացիայի նախագահ Արսեն Բազիկյանը նշեց, որ Յունիբանկի անդամակցությունը մեծ նշանակություն ունի ոլորտի համար։ Յունիբանկի մասնաճյուղային ցանցը, լիզինգին հատուկ թիրախային խումբը և լիզինգի տրամադրման փորձը կարևոր դեր կխաղան Ասոցիացիայի նպատակներին հասնելու համար։
Լիզինգատուների Ասոցիացիան կարևոր դեր ունի լիզինգի ոլորտի զարգացման գործում՝ տրամադրելով համագործակցության այնպիսի հարթակ, որտեղ անդամները հնարավորություն ունեն քննարկել ոլորտային խնդիրները, փոխանակել լավագույն փորձը և առաջարկել բարելավումներ լիզինգի ոլորտում:
Տեխնիկական աշխատանքներն ավարտված են23.06.2024 Տեսնել ավելին -
23.06.24թ. ժամը 10:00-ից UNIMobile հավելվածը, Ինտերնետ բանկ-Հաճախորդ համակարգը և «Զվարթնոց» մասնաճյուղը ժամանակավորապես չեն իրականացնի հաճախորդների սպասարկում21.06.2024 Տեսնել ավելին -
UBPAY-ը համագործակցություն է սկսել KWIKPAY արտասահմանյան դրամական փոխանցումների համակարգի հետ17.06.2024 Տեսնել ավելին -
Յունիբանկի երկու Visa քարտապաններ կմեկնեն Փարիզ՝ Օլիմպիական խաղերը դիտելու19.06.2024 Տեսնել ավելին -
Սեյրան Սարգսյան. UBPAY հայաստանյան համակարգն առաջարկում է արագ, ապահով եւ մատչելի դրամական փոխանցումներ12.06.2024 Տեսնել ավելին -

Юнибанк вступил в Ассоциацию лизингодателей Армении
Данное сотрудничество предоставит возможность улучшить реализацию лизинговой сделки для всех сторон, получить единые решения, которые будут способствовать отраслевым реформам. Кроме того, Юнибанк получит возможность непосредственно участвовать в законодательном совершенствовании отрасли.
«Лизинг как финансовый инструмент быстро развивается в Армении: предприятия по достоинству оценили преимущества лизинга оборудования и техники. Благодаря доступному лизингу малый и средний бизнес получает возможность повысить эффективность и конкурентоспособность. Членство в Ассоциации лизингодателей создает широкие возможности для участия в реформах отрасли и содействия дальнейшему развитию», - сказал первый заместитель председателя правления Юнибанка, директор по развитию корпоративного бизнеса и продаж Давид Петросян.
Президент Ассоциации лизингодателей Армении Арсен Базикян отметил, что членство Юнибанка имеет большое значение для отрасли. Широкая филиальная сеть и опыт Юнибанка сыграют важную роль в достижении целей Ассоциации.
23.06.2024 Подробнее
• 23.06.24г. с 10:00 приложение UNIMobile, система «Интернет-банк — Клиент» и обслуживание в филиале «Звартноц» будут временно приостановлены
23.06.24г. с 10:00 приложение UNIMobile, система «Интернет-банк — Клиент» и обслуживание в филиале «Звартноц» будут временно приостановлены
21.06.2024 Подробнее
• ЦБ РА предоставил разрешение на сотрудничество армянской системы UBPAY с системой международных переводов KWIKPAY
ЦБ РА предоставил разрешение на сотрудничество армянской системы UBPAY с системой международных переводов KWIKPAY