UBPay-ը համագործակցություն է սկսել դրամական փոխանցումների iSend համակարգի հետ
UBPay հայաստանյան վճարահաշվարկային համակարգը համագործակցություն է սկսել միջազգային դրամական փոխանցումների ուղղությամբ մասնագիտացված iSend խոշորագույն ընկերության հետ: Նոր համագործակցությունն ընդլայնում է UBPay-ի հաճախորդների հնարավորությունները՝ դրամական փոխանցումները հասանելի դարձնելով դեպի ԱՄՆ, Կանադա, Հնդկաստան, Ավստրալիա, Սինգապուր և եվրոպական երկրներ:
Հայաստանից փոխանցումները հասանելի են ինչպես UBPay-ի գործընկերների սպասարկման կետերում, այնպես էլ բանկերի մոբայլ հավելվածների միջոցով: Փոխանցումներն իրականացվում են դրամով, ԱՄՆ դոլարով կամ եվրոյով և տրամադրվում ստացման երկրի ազգային արժույթով: Հաճախորդները կարող են ընտրել գումարը ստանալու իրենց հարմար եղանակը՝ բանկային հաշվեհամարին, էլեկտրոնային դրամապանակին կամ կանխիկ:
«iSend-ի հետ  համագործակցությունը կարևոր քայլ է UBPay-ի ռազմավարական զարգացման և անվտանգ և մատչելի միջազգային փոխանցումներ ապահովելու գործում։ Մենք ձգտում ենք մեր հաճախորդներին առաջարկել տարբերակների առավելագույն լայն ընտրություն և շահավետ պայմաններ», - նշեց UBPay-ի տնօրեն Սեյրան Սարգսյանը:
2025թ. առաջին կիսամյակում, համեմատած 2024 թվականի նույն ժամանակահատվածի հետ, Հայաստանում դրամական փոխանցումների ծավալն աճել է 6,7%-ով, ինչը վկայում է ոլորտի դինամիկ զարգացման մասին: UBPay-ը պլանավորում է դրամական փոխանցումների շուկայում իր դիրքերի ամրապնդում և միջազգային համագործակցության հետագա ընդլայնում:
«Այսօր մեզ բաժին է ընկնում Հայաստանի դրամական փոխանցումների շուկայի մեկ երրորդը: Մեր ինտուիտիվ ընկալելի API-ն ապահովում է բանկերի և ծառայությունների հեշտ ինտեգրում՝ թույլ տալով նրանց մատուցել անվտանգ և արդյունավետ ծառայություններ: Մանրամասն փաստաթղթավորման և աջակցության շնորհիվ մենք մեր գործընկերների համար հնարավորինս պարզեցնում ենք ինտեգրման գործընթացը»,- ավելացրեց Սեյրան Սարգսյանը:
UBPay-ը փոխանցումների ապահով հարթակ է՝ մշակված բանկերի և դրամական փոխանցման համակարգերի համար Հայաստանում և ամբողջ աշխարհում: Դառնալով UBPay-ի գործընկեր՝ ընկերությունները կարող են ընդլայնել ծառայությունների ցանցը, ստանալ մրցակցային առավելություն և մեծացնել եկամուտը:
UBPay համակարգի օպերատորն է Յունիբանկը:
iSend-ը դրամական փոխանցումների ոլորտի համաշխարհային առաջատարներից է, որը դրամական փոխանցումներ է իրականացնում ավելի քան 100 երկիր: Ընկերությունը համատեղում է նորարարական տեխնոլոգիաները հաճախորդակենտրոն մոտեցման հետ՝ ապահովելով միջազգային փոխանցումների անվտանգության և արդյունավետության բարձր մակարդակ:

Армянская платежно–расчетная система UBPay заключила партнёрское соглашение с iSend — глобальной компанией, специализирующейся на удобных и безопасных решениях для международных денежных переводов. Новое сотрудничество расширяет возможности клиентов UBPay, предоставляя им доступ к переводам в США, Канаду, Индию, Австралию, Сингапур и страны Европы.
Переводы из Армении доступны как в пунктах обслуживания партнёров UBPay, так и через мобильные приложения банков. Переводы осуществляются в драмах, долларах США или евро с выдачей в местной валюте страны назначения. Клиенты могут выбрать удобный способ получения — на банковский счёт, электронный кошелёк или наличными.
«Стратегическое партнёрство с iSend — важный шаг в развитии UBPay и в реализации нашей миссии по обеспечению безопасных и доступных трансграничных переводов. Мы стремимся предложить клиентам максимально широкий выбор направлений и наиболее выгодные условия», — отметил директор UBPay Сейран Саркисян.
В первом полугодии 2025 года объём денежных переводов в Армении вырос на 6,7% по сравнению с аналогичным периодом 2024 года, что свидетельствует о динамичном развитии сектора. UBPay планирует дальнейшее расширение международного сотрудничества и укрепление своих позиций на рынке денежных переводов.
«Сегодня мы занимаем треть рынка денежных переводов в Армении. Наш интуитивно понятный API обеспечивает лёгкую интеграцию для банков и сервисов, позволяя им предоставлять безопасные и эффективные услуги. Благодаря детальной документации и поддержке мы делаем процесс подключения максимально простым для партнёров», — добавил Сейран Саркисян.
UBPay — безопасная платформа для денежных переводов, разработанная для банков и сервисов денежных переводов в Армении и по всему миру. Став партнёром UBPay, компании могут расширить сеть обслуживания, получить конкурентное преимущество и увеличить доходы.
Оператором системы UBPay является Юнибанк.
Компания iSend — глобальный лидер в сфере денежных переводов, предоставляющий решения для денежных переводов в более чем 100 стран мира. Компания сочетает инновационные технологии с клиентоориентированным подходом, обеспечивая высокий уровень безопасности и эффективности международных переводов.