Սևծովյան առևտրի և զարգացման բանկի (BSTDB) գործառնական ռիսկերի կառավարման դեպարտամենտի տնօրեն Արթուր Նախշիկյանն ընտրվել է Յունիբանկի Խորհրդի անկախ անդամ։ Համապատասխան որոշումն ընդունվել է 2026 թվականի հունիսի 22-ին կայացած «Յունիբանկ» ԲԲԸ-ի բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովում։
Արթուր Նախշիկյանը վերջին քսան տարիների ընթացքում ֆինանսական ոլորտում, այդ թվում՝ ՀՀ կենտրոնական բանկում զբաղեցրել է ղեկավար պաշտոններ:
Նա հանդիսանում է նաև Հայաստանի կենտրոնական դեպոզիտարիայի և «Տնտեսական զարգացման և հետազոտությունների կենտրոն» ոչ առևտրային կազմակերպության Խորհրդի անդամ:
Ընդհանուր ժողովը հաստատել է նաև Յունիբանկի Խորհրդի հետևյալ կազմը՝ Գագիկ Զաքարյան (նախագահ), Ջորջ Պիսկով, Վարդան Աթայան, Ֆիլիպ Ռենե Մարկ Դելմոտտ (անկախ անդամ), Ռուբեն Ինջիկյան (անկախ անդամ), Կարինե Մինասյան (անկախ անդամ) և Արթուր Նախշիկյան (անկախ անդամ)։
Փոփոխություններ և լրացումներ հաճախորդների սպասարկման սակագներում 24.06.2026թ.-ից12.06.2026 Տեսնել ավելին

Директор департамента по управлению операционными рисками Черноморского банка торговли и развития Артур Нахшикян вошел в состав Совета ОАО «Юнибанк». Соответствующее решение было принято на Общем собрании акционеров банка, состоявшемся 22 июня 2026 года.
За последние 20 лет Артур Нахшикян занимал ряд руководящих должностей в финансовом секторе, в том числе в Центральном банке Армении. В настоящее время является членом Совета Центрального депозитария Армении и некоммерческой организации «Центр экономического развития и исследований».
Совет ОАО «Юнибанк» утвержден в следующем составе: Гагик Закарян (председатель), Джордж Писков, Вардан Атаян, Филипп Дельмотт (независимый член), Рубен Инджикян (независимый член), Карине Минасян (независимый член) и Артур Нахшикян (независимый член).