Փոփոխություններ և լրացումներ hաշիվների բացման, սպասարկման, փակման և կանխիկով գործառնությունների սակագներում 13.07.2026թ.-ից
29.06.2026
«Յունիբանկ» ԲԲԸ-ի Վարչության 24.06.2026թ.-ի որոշման համաձայն` հաճախորդների սպասարկման սակագների «Հաշիվների բացում, սպասարկում, փակում և կանխիկով գործառնություններ» բաժնի 2.5 կետում 13.07.2026.-ից կկատարվեն հետևյալ փոփոխությունները.
• ԱՄՆ դոլարով, եվրոյով և ռուսական ռուբլով հնամաշ և վնասված թղթադրամների փոխանակման համար միջնորդավճարը կսահմանվի 5%, սակայն ոչ պակաս, քան 400 ՀՀ դրամ:
• Կհանվի գործող նվազագույն շեմը, համաձայն որի՝ 1996թ.-ից մինչև 2009թ.-ը թողարկված 100 ԱՄՆ դոլար, ինչպես նաև 1996թ.-ից մինչև 2004թ.-ը թողարկված 5, 10, 20 և 50 ԱՄՆ դոլար անվանական արժեքներով թղթադրամները հաշվին մուտքագրելու/փոխարկելու դեպքում 1% միջնորդավճարը գանձվում է միայն 1,000 ԱՄՆ դոլարը գերազանցող գործարքների կատարման համար: Կսահմանվի 1% միջնորդավճար՝ բոլոր գործարքների կատարման դեպքում՝ անկախ գործարքի գումարից և առանց որևէ շեմային սահմանափակման։
Յունիբանկի սակագների վերաբերյալ առավել մանրամասն տեղեկատվության համար այցելեք կայքի «Սակագներ» բաժինը։

Согласно решению Правления ОАО «Юнибанк» от 24.06.2026, в пункт 2.5 раздела «Открытие, обслуживание, закрытие счетов и кассовые операции» тарифов на обслуживание клиентов с 13.07.2026 будут внесены следующие изменения:
• Комиссия за обмен изношенных и поврежденных банкнот в доллары США, евро и российские рубли устанавливается ​​в размере 5%, но не менее 400 драмов.
• Отменяется действующий минимальный порог, согласно которому комиссия в размере 1% за зачисление/конвертацию банкнот номиналом 100 долларов США выпуска 1996–2009гг., а также банкнот номиналом 5, 10, 20 и 50 долларов США выпуска 1996–2004гг. взималась только по операциям на сумму свыше 1 000 долларов США. По всем операциям независимо от суммы и без каких-либо пороговых ограничений будет установлена комиссия в размере 1%.