«Յունիբանկ» ԲԲԸ-ի Վարչության 09.12.2025թ.-ի որոշման համաձայն` հաճախորդների սպասարկման սակագներում կկատարվեն հետևյալ փոփոխությունները.
- «Թղթակցային հաշիվների, այլ ֆինանսական կազմակերպությունների (այդ թվում` վճարային համակարգերի) հաշվարկային հաշիվների վարում և «լորո» հաշիվներից փոխանցումներ» բաժնի 2.2 կետում՝
- Թղթակից բանկերի/այլ ֆինանսական կազմակերպությունների օգտին թղթակցային/հաշվարկային հաշիվներից դրամական միջոցների դուրսգրման սակագինը սահմանել 3,000 ՀՀ դրամ:
- Ավելացնել նոր ենթակետ՝ «Այլ բանկերի հաճախորդների օգտին DEBT (OUR)», միջնորդավճարը սահմանելով, համապատասխանաբար, 3,000 ՀՀ դրամ, 120 ռուբլի և 30 ԱՄՆ դոլար/եվրո։
- Ավելացնել նոր ենթակետ՝ «Այլ բանկերի հաճախորդների օգտին CRED/SHAR (BEN/SHA)», միջնորդավճարը սահմանելով, համապատասխանաբար, 3,000 ՀՀ դրամ և 120 ռուբլի։
- «Այլ բանկերի հաճախորդների օգտին CRED/SHAR (BEN/SHA)» նոր ենթակետում ԱՄՆ դոլարով/եվրոյով փոխանցումների համար միջնորդավճարը գանձել կատարվող գործարքի գումարի հիման վրա՝ հետևյալ կերպ.
- 0-100 ԱՄՆ դոլար/եվրո գումարի չափով գործարքների համար՝ միջնորդավճար չի գանձվում,
- 100.01-1,000 ԱՄՆ դոլար/եվրո գումարի չափով գործարքների համար՝ 15 ԱՄՆ դոլար/եվրո,
- 1,000.01-25,000 ԱՄՆ դոլար/եվրո գումարի չափով գործարքների համար՝ 30 ԱՄՆ դոլար/եվրո,
- 25,000 ԱՄՆ դոլարից/եվրոյից ավել գումարի չափով գործարքների համար՝ 50 ԱՄՆ դոլար/եվրո:
- «Swift և միջբանկային փոխանցումներ» բաժնի 2.8 կետում Privé ռեզիդենտ հաճախորդների համար սակագները սահմանել, համապատասխանաբար, 4,000 ԱՄՆ դոլար, 4,500 եվրո և 2,500 ռուբլի:

Согласно решению Правления ОАО «Юнибанк» от 09.12.2025, в тарифы на обслуживание клиентов с 24.12.2025г. будут внесены следующие изменения:
- В пункте 2.2 раздела “Ведение корреспондентских счетов, расчетных счетов других финансовых организаций (в том числе платежных систем) и осуществление переводов с лоро счетов”:
- Комиссию за списание денежных средств с корреспондентских/расчетных счетов в пользу Банк-корреспондентов/других финансовых организаций установить в размере 3 000 драмов РА.
- Добавить новый подпункт “В пользу клиентов других банков DEBT (OUR)” с установлением комиссии в размере 3 000 драмов РА, 120 российских рублей и 30 долларов США/евро, соответственно.
- Добавить новый подпункт В пользу клиентов других банков CRED/SHAR (BEN/SHA)” с установлением комиссии в размере 3 000 драмов РА и 120 российских рублей, соответственно.
- Для переводов в USD/EUR в новом подпункте “В пользу клиентов других банков CRED/SHAR (BEN/SHA)” взимать комиссию в зависимости от суммы транзакции:
- для транзакций на сумму 0-100 USD/EUR - комиссия не взимается,
- для транзакций на сумму 100,01-1 000 USD/EUR - 15 USD/EUR,
- для транзакций на сумму 1000,01-25 000 USD/EUR - 30 USD/EUR,
- для транзакций на сумму свыше 25 000 USD/EUR - 50 USD/EUR.
- В пункте 2.8 раздела “SWIFT и межбанковские переводы” комиссию для всех клиентов-резидентов “Privé” установить в размере 4 000 долларов США, 4 500 евро и 2 500 российских рублей, соответственно.
Юнибанк присоединился к международной Ассоциации банкиров по финансам и торговле (BAFT)09.12.2025 Подробнее -