Այսուհետ Յունիբանկի հաճախորդ կարելի է դառնալ UNIMobile հավելվածի միջոցով՝ անցնելով կենսաչափական նույնականացում: Առցանց գրանցվելու համար պարզապես պետք է ներբեռնել UNIMobile հավելվածը App Store-ից կամ Google Play-ից, լրացնել անհրաժեշտ տեղեկությունները և հետևել համակարգի հրահանգներին: Ամբողջ գործընթացը տևում է ընդամենը մի քանի րոպե և պահանջում է միայն անձը հաստատող փաստաթուղթ և սմարթֆոն:
Կենսաչափական նույնականացումից հետո օգտատերերը ստանում են շուրջօրյա հասանելիություն ֆինանսական ծառայություններին՝ առանց բանկի մասնաճյուղ այցելելու: UNIMobile հավելվածի միջոցով հաճախորդները կարող են բացել բանկային հաշիվ, ձևակերպել սպառողական վարկ, կատարել դրամական փոխանցումներ Հայաստանի ներսում և արտերկիր, համալրել ավանդները, ստեղծել թվային քարտեր, կատարել կոմունալ և այլ վճարումներ ու շատ ավելին: Առցանց գրանցումը հասանելի է ռեզիդենտ ֆիզիկական անձանց համար:
Թվային սպասարկման ուղիների զարգացումը Յունիբանկի առաջնահերթ ուղղություններից մեկն է: Հեռակա նույնականացման գործարկումը թույլ կտա դառնալ Յունիբանկի հաճախորդ և օգտվել մոբայլ հավելվածում առկա բանկային ծառայություններից ցանկացած վայրում:
Բացի այդ, UNIMobile մոբայլ հավելվածում գործարկվել են նոր հնարավորություններ: Օգտատերերը այժմ կարող են իրենց ֆիզիկական քարտի համար նոր PIN-կոդ սահմանել՝ առանց այն վերաթողարկելու անհրաժեշտության։
«Քարտեր» բաժնում ավելացվել է «Սահմանափակումներ» ենթաբաժինը, որը թույլ է տալիս սահմանել սահմանաչափեր ըստ գործարքի տեսակի (օնլայն և օֆլայն), ինչպես նաև ըստ տարածաշրջանի (բացառությամբ Հայաստանի Հանրապետության)։
Յունիբանկը կշարունակի զարգացնել իր թվային ծառայությունները, կատարելագործելով մոբայլ հավելվածը և ստեղծելով նոր հնարավորություններ:
Պատվիրեք աշխատավարձային քարտ Յունիբանկում անվճար՝ առցանց18.05.2026 Տեսնել ավելին -
Շաբաթ և կիրակի օրերին Յունիբանկի քարտերի ձևակերպման համար գործում է 50% զեղչ15.05.2026 Տեսնել ավելին -

Юнибанк объявляет о запуске удаленной биометрической идентификации в мобильном приложении UNIMobile. Теперь стать клиентом банка можно полностью онлайн — для регистрации достаточно скачать приложение UNIMobile в App Store или Google Play, заполнить необходимые данные и следовать простым инструкциям системы. Весь процесс занимает всего несколько минут и требует только наличия удостоверения личности и смартфона.
После прохождения биометрической идентификации пользователи получают круглосуточный доступ ко всем современным финансовым услугам без необходимости посещения филиалов банка. В приложении UNIMobile клиенты могут открыть банковский счет, оформить потребительский кредит, осуществлять денежные переводы внутри Армении и за рубеж, пополнять депозиты, создавать цифровые карты, оплачивать коммунальные услуги и многое другое. На данный момент онлайн-регистрация доступна для физических лиц-резидентов.
Развитие цифровых каналов обслуживания — одно из приоритетных направлений работы Юнибанка. Запуск удаленной идентификации позволит стать клиентом Юнибанка и получить полный спектр банковских услуг в любом месте и в любое удобное время.
Кроме того, в мобильном приложении UNIMobile появились новые функции, направленные на повышение удобства и безопасности. Теперь пользователи могут установить новый PIN-код для своей физической карты без необходимости её перевыпуска.
В разделе «Карты» добавлен подраздел «Ограничения», позволяющий устанавливать лимиты по типам операций — онлайн и офлайн, а также по регионам (за исключением Республики Армения).
Юнибанк продолжит развивать цифровые сервисы, совершенствуя мобильное приложение и дополняя UNIMobile новыми возможностями для удобства клиентов.